$
מעסיקים

העובדים המאושרים ביותר במשרד הם אלה שלרוב לא נמצאים

סקר חדש מצא כי אנשים שעובדים מהבית אך מגיעים פעם או פעמיים בשבוע למשרד הם אלה שמדווחים על הרמות הגבוהות ביותר של מעורבות בעבודה

שירות כלכליסט 21:2220.02.17

רוצים להרגיש חיוביים ומעורבים בעבודה? נסו לעשות את רובה מהבית.

על פי סקר חדש מאת מכון הסקרים "גאלופ", ובו השתתפו 9,917 עובדים בארה"ב, ישנו הבדל קטן בתחושת המעורבות של עובדים העובדים מהבית לבין אלו העובדים במשרד. אולם עובדים המבצעים חלק מעבודתם מהבית נוטים לדווח על רמות גבוהות יותר של תחושת מעורבות. כמו כן, שיעור גבוה מהם מדווח שיש להם ידיד או ידידה קרובים מקרב הקולגות שלהם ושיש להם יותר הזדמנויות ללמוד ולהתפתח, לעומת אלו שעבדו מהבית או מהמשרד בלבד.

 

כדי לחוש מעורבות בעבודה מספיק להגיע יום או יומיים בשבוע למשרד כדי לחוש מעורבות בעבודה מספיק להגיע יום או יומיים בשבוע למשרד צילום: שאטרסטוק

 

על אף שעובדים העובדים רק מהבית נטו לדווח שיש להם בבית את כל הציוד שלו הם זקוקים לשם ביצוע עבודתם, שהם חשים שהדעות שלהם נחשבות במקום העבודה ושיש להם הזדמנות לעשות את מה שהם טובים בו בכל יום, הרי שעובדים החולקים את זמנם בין המשרד לבית טוענים כי בנוסף לכל אלה הם גם זוכים למענה מלא לצרכים נוספים שלהם כמו מערכות יחסים עם קולגות והתפתחות מקצועית.

 

בהשוואה לעובדים השוהים יום או יומיים במשרד, הרי שמתוך אלו שעובדים אך ורק מהבית:

- 16% פחות נטו להסכים לגבי ההצהרה כי המנהל הישיר שלהם מערב אותם בקביעת יעדים בעבודה.

- 28% פחות אמרו כי הם פעלו בשיתוף פעולה קבוע עם הבוס שלהם בכל הנוגע להבהרת סדר העדיפויות בעבודה.

- 35% פחות אמרו שהקולגות שלהם סיפקו להם משובים משמעותיים.

- 29% פחות אמרו שהם סקרו את הצלחותיהם המשמעותיות ביותר בצוותא עם הבוס בשישה החודשים האחרונים.

- 30% פחות אמרו כי הם נטו להסכים עם הקביעה שבשישה החודשים האחרונים, שוחחו עם הבוס שלהם לגבי צעדים שניתן לנקוט להשגת יעדים מקצועיים.

 

 

"מנהלים נוטים לברור יותר מתי וכיצד הם מנהלים קשר עם עובדים מהבית. הם לא צריכים לנהל שיחות עדכון של חצי שעה עם עובדים אלו מידי יום אולם רצוי כי יעשו מאמץ לתקשר עימם באופן קבוע, בין אם באמצעות שיחות טלפון, אימיילים, מסרונים או שיחות וידאו", מסכם הסקר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x