$
בשולי החדשות

מארק צוקרברג האתאיסט מתחבר לדת: "היא חשובה מאוד"

מייסד פייסבוק שגדל כיהודי, שינה את דעתו בכל הנוגע לדת, כפי שחשף בפוסט שפרסם לכבוד חג המולד וחנוכה. ומה ענה למגיב שתהה אם אינו אתאיסט יותר?

שירות כלכליסט 14:1101.01.17
מייסד פייסבוק מארק צוקרברג משנה את דעתו לגבי הדת, ובפוסט חדש הכריז כי "דת היא חשובה מאוד".

 

צוקרברג, שבעבר הגדיר עצמו בפרופיל הפייסבוק שלו כאתאיסט, חשף את שינוי הדעה בפוסט שפרסם בפרופיל שלו לכבוד חג המולד וחג החנוכה. בפוסט, שפורסם ב-25 בדצמבר, הוא איחל לחבריו ברשת החברתית "חג מולד שמח וחג חנוכה שמח מפריסיליה, מקס, ביסט ואנוכי". מדובר על אשתו, בתו והכלב. בתגובה לאחד המגיבים שתהה אם אינו אתאיסט ענה: "לא, גדלתי כיהודי ואז עברתי תקופה שבה פקפקתי בדברים מסוימים, אך כעת אני מאמין שדת היא מאוד חשובה".

הוא לא סיפק מעבר לכך פרטים נוספים לגבי האמונה שלו, אם כי כותרת הברכה שלו בפייסבוק הייתה "חוגגים את חג המולד".

צוקרברג ורעייתו פרסיליה צ'ן צוקרברג ורעייתו פרסיליה צ'ן צילום: Facebook

 

בקיץ שעבר פגשו צוקרברג ואשתו את האפיפיור בוותיקן, ודנו איתו כיצד לשפר את הטכנולוגיה והתקשורת במדינות העניות. צוקרברג אמר באותו זמן כי החמלה של האפיפיור העניקה לו השראה. "סיפרנו לו כמה אנחנו מעריכים את המסר שלו של חמלה ועדינות, ואת האופן שבו מצא דרכים חדשות לתקשר עם אנשים מכל הדתות", פרסם בשעתו צוקרברג בעמוד הפייסבוק שלו.

 

צוקרברג מתעניין גם בבודהיזם, הדת אליה שייכת אשתו. במהלך ביקור בסין ב-2015 הוא ביקר במקדש בודהיסטי והתפלל שם "למען שלום ובריאות לעולם ולמשפחה שלי", כפי שכתב בפוסט לאחר הביקור, שכלל גם תמונה שלו כורע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x