$
בשולי החדשות

הטרנד שמדאיג את איקאה: לקוחות ישנים בלילה בסניפים

קמעונאית הרהיטים השבדית פירסמה אזהרה רשמית וביקשה להימנע מהנוהג בשל הסכנות הבטיחותיות

שירות כלכליסט 22:0825.12.16

ענקית הרהיטים השבדית הזהירה את לקוחותיה מפני הנוהג החדש של תפיסת תנומת לילה במיטות של הרשת בסניפיה ברחבי העולם.

 

האזהרה הופצה לאחר שאיקאה חשפה לפחות עשר תקריות כאלה במדינות שונות במהלך החודשיים האחרונים, ביניהם ארה"ב, קנדה, בריטניה, הולנד ויפן. "אנחנו מעריכים מאוד את העובדה שאנשים מתעניינים באיקאה ורוצים לייצר לעצמם חוויה נעימה. עם זאת, הבטיחות והביטחון של עובדינו ושל הלקוחות שלנו נמצאים בראש סדר העדיפויות שלנו, ומשום כך לא נאפשר יותר ללקוחות ללון בסניפים שלנו", כך בהודעת החברה שפורסמה בסוף השבוע.

לקוחות ישנים באיקאה. החברה מתנגדת לקוחות ישנים באיקאה. החברה מתנגדת צילום: chinasmack

 

שנת לילה באיקאה הפכה להיות טרנד לוהט באחרונה, זאת לאחר ששני צעירים בלגים הסריטו את עצמם מבלים לילה באחד הסניפים. השניים התחילו את האירוע עם ארוחה של כדורי בשר שבדיים, המזוהה ביותר עם הרשת, ולאחר מכן הסתתרו בארונות עד לאחרי שעת הסגירה. את הלילה העבירו השניים בדילוג בין המיטות, כשהם מדרגים אותן לפי מידת הנוחות ואיכות הקפיצים. הקליפ החתרני זכה ל־2.5 מיליון צפיות ביוטיוב ועורר גל של מעתיקנים. כך, למשל, באחד הקליפים נראים שלושה בני נוער בריטיים שניסו לבצע ניסוי דומה, אבל נעצרו בגין הסגת גבול.

 

בתקרית האחרונה היו מעורבות שתי נערות בנות 14 שניסו לבלות את הלילה בסניף של איקאה בשבדיה בסוף השבוע שעבר. לפי התקשורת המקומית, החברה לא דיווחה על התקרית משום שמדובר בקטינות. עם זאת, התקיימה שיחה עם הוריהן. "אנחנו מקווים שהטרנד הזה יגווע. אנחנו לא מבינים מה הכיף בזה", מסר דובר מטעם איקאה לעיתון "אפטונבלאדט".

 

בסין, הניסיונות של איקאה למנוע מהלקוחות לישון בסניפים לא צלחו בינתיים, למרות שפירסמה איסורים רשמיים. הסוגייה עלתה לתודעה לאחר שב־2014 פורסמו תמונות של לקוחות ישנים במיטות בסניף איקאה בצ'נגדו. 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x