$
שווקי חו"ל

בלעדי לכלכליסט

וולטק הישראלית נמכרת לענקית המכשור הרפואי אדוארדס ב-990 מיליון דולר

בעלי המניות של וולטק יקבלו 340 מיליון דולר במזומן ו-350 מיליון דולר נוספים בהתאם לעמידה באבני דרך. עד כה גייסה החברה 70 מיליון דולר בלבד

גולן חזני 13:0528.11.16

פחות משנה לאחר שעיסקת מכירתה בוטלה, נמכרת חברת וולטק הישראלית שוב, הפעם בסכום של עד 990 מיליון דולר ובכך עושה את האקזיט שלה. הרוכשת הפעם היא ענקית המכשור הרפואי, חברת אדוארדס, הנסחרת בשווי של 18 מיליארד דולר. 

וולטק פיתחה מכשיר רפואי שמאפשר תיקון והחלפה של המסתם המיטרלי, שנמצא בין העלייה השמאלית לחדר השמאלי בלב - הן באמצעות ניתוח לב פתוח והן באמצעות צנתור בלבד. הרכישה של אדוארדס היא של המוצר האחר של החברה, המאפשר לתקן ולהחליף את המסתם הטריקוספידלי שבין החדר הימני על הלב לבין הריאות.

 

בעלי המניות של וולטק יקבלו 340 מיליון דולר במזומן, ו-350 מיליון דולר נוספים בהתאם לעמידה באבני דרך. בנוסף תקבל אדוארדס אופציה לרכישת פעילות של וולטק בתחום החלפת המסתם המיטרלי תמורת 300 מיליון דולר נוספים.

 

המניע של אדוארדס ברכישה הוא קבלת ההיתר שהוענק לוולטק ב-2015 להשתלת המסתם באירופה. היתר זה הוביל לתחילת מכירות של החברה, וכן לפיתוח חדש המאפשר התאמה של הטיפול לכל מטופל. השלמת העיסקה צפויה בתחילת 2017.

 

וולטק נוסדה ב-2005 ע"י עמיר גרוס אליו הצטרפה קרן פרגרין המנוהלת ע"י אייל ליפשיץ. החברה מעסיקה 70 עובדים במשרדיה באור יהודה וכ-10 נופסים באירופה. פרגרין מחזיקה ב-10% ממניות החברה, נתח אותו רכשה בהשקעה של 1.5 מיליון דולר בלבד.

 

עד היום גייסה וולטק 70 מיליון דולר בלבד. בעלי המניות העיקריים האחרים בחברה הם הקרנות OXO שמחזיקה ב-%NGN ,15% שמחזיקה ב-%18 ו-IFA, שמחזיקה ב-8%. יתרת המניות מוחזקות על ידי היזמים אמיר גרוס, המשמש כמנכ"ל החברה, ואביו יוסי גרוס, וכן ע"י עובדי החברה.

 

בספטמבר 2015 חתמה וולטק על הסכם מכירה ל-Heartware האמריקאית תמורת סכום כולל של עד 860 מיליון דולר, וללא מרכיב של מזומן. העיסקה בוטלה כעבור שלושה חודשים ע"י החברה הרוכשת בלחץ של המשקיעים שלה. העיסקה עם אדוארדס נראית יציבה יותר מאחר שמדובר בחברה גדולה בהרבה.

 

וולטק קרדיו יוצגה בעסקה על ידי עוה"ד אדם קליין, ירון סבר ויוני הנר ממשרד גולדפרב זליגמן. אדוארדס יוצגהע"י עורכי הדין חן מנצור, מאיה ריבקינד ורפי לוי ממשרד גרוס חודק קלינהנדלר גרינברג הלוי.

 

עובדי וולטק עובדי וולטק צילום: נמרוד גליקמן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x