$
בחירות בארה"ב 2016

ארון סורקין נסער מבחירתו של טראמפ לנשיא: "חזיר בלתי כשיר"

במכתב פתוח לבתו בת ה-15, כותב התסריטאי של "הבית הלבן": "העולם השתנה, ואיני יכול להגן עלינו - זו הרגשה נוראית לאבא". לדבריו, "בארבע השנים הבאות משרת נשיא ארה"ב תהיה בידי גבר-ילד שיעביר את הזמן בכתיבת ציוצי נקמה"

שירות כלכליסט 19:3711.11.16

ארון סורקין, יוצר הסדרה "הבית הלבן", התמודד עם ניצחונו המפתיע השבוע של דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות ארה"ב על ידי פרסום מכתב פתוח לבתו רוקסי בת ה-15. סורקין לא מסתיר את דעתו האמיתית מהנשיא הנבחר, ומכנה אותו בפשטות "חזיר בלתי כשיר".

 

במכתב, שפורסם במגזין וניטי פייר ביום רביעי לאחר היוודע התוצאות, מביע התסריטאי זוכה האוסקר דאגה עמוקה. "העולם השתנה אתמול בלילה , ואיני יכול להגן עלינו מפני השינוי הזה", כתב. "זו הרגשה נוראית שאבא יכול לחוות". הוא הוסיף וציין כי לטראמפ יש "רעיונות מסוכנים, הפרעה פסיכיאטרית חמורה, והיעדר ידע על העולם וסקרנות ללמוד".

 

לפי סורקין, הניצחון אינו של טראמפ אלא של הקו קלאס קלאן, לאומנים לבנים, שוביניסטים, גזענים וליצנים דבילים. "בארבע השנים הבאות, משרת נשיא ארה"ב, שבה כיהנו אנשים כמו וושינגטון, ג'פרסון, לינקולן, טדי רוזוולט, פרנקלין רוזוולט, קנדי וברק אובמה, תהיה בידי גבר-ילד שיעביר את הזמן בכתיבת ציוצי נקמה".

 

טראמפ. סורקין: "אנחנו רוצים להילחם באי צדק בכל מקום שבו ניתקל בו. נילחם כדי לשמור על התיקון הראשון לחוקה, ובעיקר נילחם על שוויון, לא על הבטחה לתוצאות שוות, אלא עבור הזדמנויות שוות" טראמפ. סורקין: "אנחנו רוצים להילחם באי צדק בכל מקום שבו ניתקל בו. נילחם כדי לשמור על התיקון הראשון לחוקה, ובעיקר נילחם על שוויון, לא על הבטחה לתוצאות שוות, אלא עבור הזדמנויות שוות" צילום מסך: youtube.com

 

יתרה מכך, לפי סורקין חברות ברית נאט"ו מפחדות, בעוד שכלכלנים מזהירים מפני מיתון. לפיכך, סורקין קרא לחבריו בהוליווד ולדמוקרטים להילחם, ולא לעבור לקנדה, כפי שרבים הזהירו שיעשו. "אנחנו צריכים לצאת מהמיטה. תומכי טראמפ רוצים שאנשים כמונו (יהודים, אליטות, משכילים, בעלי חשיבה סוציאליסטית מתקדמת, הוליווד...) נבכה וניילל ונדבר על מעבר לקנדה. אני לא אתן להם את זה", כתב.

 

"אנחנו רוצים להילחם באי צדק בכל מקום שבו ניתקל בו, בין אם על ידי כתיבת צ'ק או הפשלת השרוולים שלנו", כתב. "נילחם כדי שנשים ישמרו על הזכות שלהן לבחור. נילחם כדי לשמור על התיקון הראשון לחוקה, ובעיקר נילחם על שוויון, לא על הבטחה לתוצאות שוות אלא עבור הזדמנויות שוות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x