$
מעסיקים

מחקר: עציצים במשרד מעלים את פריון העבודה בקרוב ל-20%

חוקרים מאוניברסיטת אקסטר בבריטניה מצאו כי מעט צמחייה ירוקה משפרת את הביצועים והסיפוק מהעבודה. ראש המחקר: "הטרנד היום הוא עיצוב מינימליסטי וחד גוני - אך בפועל זה שובר את הרוח האנושית"

שירות כלכליסט 13:2919.09.16
עציצים במשרד מעלים את פריון העבודה בקרוב ל-20%, כך מצא מחקר חדש מאוניברסיטת אקסטר בבריטניה.

 

לפי המחקר, מעט צמחייה ירוקה ליד השולחנות של העובדים משפרת את הביצועים האינטלקטואלים שלהם, את רמות הסיפוק מהעבודה ואת הרווחה הכללית. "הטרנד היום הוא עיצוב מינימליסטי, מונוכרומטי שמרצה את המנהלים", אומר הפסיכולוג קרייג נייט שעמד בראש המחקר. "אך בפועל זה שובר את הרוח האנושית. הוספת עציצים משמחת אנשים והופכת אותם לפרודוקטיבים יותר". הוא מוסיף כי ההשפעה חיובית אף יותר כשמעניקים לעובדים יש את החופש לבחור מה לשים בסביבה שלהם במשרד.

 

 

קקטוס. "הוספת עציצים משמחת אנשים" קקטוס. "הוספת עציצים משמחת אנשים" צילום: shutterstock

 

המחקר מדד את היעילות של עובדים בסביבות עבודה שונות. בשלב הראשון, עובדים בשלוש חברות שונות בפינלנד הושמו במשרד ריק עם קירות חשופים. לאחר מכן קבוצה אחת הורשתה לבחור צמחים לשים מסביב לשולחן, כשלקבוצה אחרת עיצבו עבורה את המשרד עם עציצים. החוקרים מצאו שמספיק מספר קטן של צמחים כדי להשפיע לחיוב על הפריון, והעובדים מעריכים במיוחד את ההזדמנות לשלוט על הסביבה שלהם.

 

ד"ר נייט, שחוקר את הפסיכולוגיה של מקומות עבודה כבר 12 שנים סיכם: "השיפור בפריון כתוצאה מהצבת צמחים ליד עובדים היא ראויה לציון".

 

 

אישה במשרד עם עציצים (אילוסטרציה) אישה במשרד עם עציצים (אילוסטרציה) צלום: שאטרסטוק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x