$
דן אריאלי
צילום: Duke Photography
פרופסור דן אריאלי מוסף ממובילי חקר הכלכלה ההתנהגותית בעולם ומחבר רבי המכר "לא רציונלי ולא במקרה", "לא רציונלי אבל לא נורא" ו"האמת על באמת" לכל הטורים של פרופסור דן אריאלי מוסף

איך להתמודד עם פרפקציוניזם קיצוני?

דן היקר, אני מרצה במכללה ובכל שנה יש לי כמה סטודנטים נהדרים שעמלים עוד ועוד על העבודות שלהם כדי לשפר אותן יותר ויותר. הבעיה היא שהם בסופו של דבר כמעט תמיד מאחרים בהגשת העבודה ונענשים בשל כך. מה אני יכול לעשות כדי להפוך אותם לפרפקציוניסטים פחות ולדייקנים יותר?הווארד

דן אריאלי 08:0326.05.16

הווארד יקר,

 

לפרפקציוניסטים לא קל בחיים. אנחנו אולי יודעים ששום דבר לא מושלם, אבל הם מרגישים כל כך גרוע לנוכח המחשבה שיגישו עבודה ברמה מתחת לממוצע, עד שהם מוכנים לכך שהמאבק שלהם למושלמות יפגע בהם במקומות אחרים, למשל איחור בהגשה והורדת ציון בשל כך.

 

כדי להתגבר על בעיית הפרפקציוניזם של הסטודנטים שלך אתה יכול לנסות לבקש מהם להשתמש בעת כתיבת העבודות בגוגל דוקס ולחלוק את הטיוטות שלהם איתך. באופן הזה תהיה לך גישה לעבודות לכל אורך הדרך, והסטודנטים, כולל הפרפקציוניסטים שבהם, ידעו שנחשפת לגרסאות שונות ומשונות של העבודה הפחות ממושלמת שלהם. זה עשוי להקל עליהם להתמודד עם התנתקות מוקדמת יותר, גם כשהם נמצאים ממש רגע לפני הגרסה ה”מושלמת".

 

לחלופין, אתה יכול לבקש מהסטודנטים להגיש את הטיוטות הראשונות עד אמצע הסמסטר ולא בסופו. תצטרך לומר להם שאתה מניח מראש שהעבודות הללו יהיו חצי אפויות ולעודד אותם להמשיך לשפר את הטיוטות על ידי הגשת גרסה מעודכנת בכל שבוע. גישה כזאת תחייב אותם להגיש עבודות לא מושלמות, ובהמשך הם עשויים להרגיש רגועים יותר עם העניין הזה.

 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x