$
מוסף 30.07.2015
שאלות מוסף 30.07.15 ראש

כל צבעי הדלק

טרנד דפי הצביעה למבוגרים לא פוסח גם על מוסף "כלכליסט". הצטיידו בטושים או עפרונות צבעוניים וצללו לעולם דמיוני וקסום, שבו יצחק תשובה מפיץ סביבו אנרגיה חיובית

איור: ערן מנדל 09:3930.07.15

אף פעם אי אפשר להסביר בדיוק איך צומח טרנד. מה היו סיבות העומק, מהם הזרזים העכשוויים, ועד כמה הוא צבר תאוצה פשוט מפני שכלי התקשורת הכריזו שמדובר בטרנד. גם טרנד חוברות הצביעה למבוגרים אינו מפוענח עד הסוף. הרי תמיד היו דוגמאות צביעה מורכבות שיכלו לשמש גם מבוגרים. מחוברות הדגמים של "צעצועי בוקי", דרך הפוסטרים מלאי הפרטים שצצו בשנות התשעים ועד המנדלות, עם ההבטחה לשלווה הגדולה, שפרחו בשנים האחרונות גם בחנויות מעוצבות ויוקרתיות. אבל למעט חובבי הז'אנר הרוחני וכמה מכורים לטושים, מבוגרים פשוט לא צבעו.

 

עכשיו הם צובעים, במעין שילוב של נוסטלגיה, תגובה לעולם הדיגיטלי עמוס הגירויים וחיפוש אחר אופנה מקורית. חוברות הצביעה למבוגרים כובשות את טבלאות רבי־המכר, והוצאות הספרים בעולם ובארץ מתחרות זו בזו בדרך לחוברת הצביעה הלוהטת הבאה. מאיירים מוצאים עצמם פתאום עמוסי עבודה, וז'אנר שלם צץ יש מאין ומציע דפי צביעה שאינם מסתפקים בדוגמאות או בציורים גנריים (פרחים, עלים וחיות), אלא מצוירים במיוחד עם נופים אורבניים עמוסים וסיטואציות מחיי היומיום של צעירים. כך קורה שחוברות מסוימות מציעות אסקפיזם מוחלט, בריחה לציורים סוריאליסטיים ופנטסטיים, ואילו חוברות אחרות מציעות מבט חדש על מציאות מוכרת, הפעם עם עפרונות צבעוניים ביד.

 

ובכן, החלטנו לא להישאר מאחור. גם אנחנו מציעים לקוראינו להצטרף אל הצובעים ולתת את פרשנות הטושים שלהם למציאות. הנה הזדמנות להסתכל למונופול הגז בעיניים, ואז לצבוע אותו בצבעים עליזים. אם זה מה שיש, לפחות שיהיה יפה.

 

רוצים לצבוע את תשובה? לחצו כאן להורדת התמונה מוכנה להדפסה

 

  איור: ערן מנדל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x