שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מוסף 13.11.2014
מוסף 13.11.14

הון אנושי: שכר זה כל כך 2013

טים קלי, סוג של מנטור, הסביר למנכ"לים שכסף לא בהכרח יהפוך את עובדיהם למאושרים יותר. במקומו הוא מציע משמעות, תוכן וסיפוק

ארי ליבסקר 09:0213.11.14

חדרפרטי הוא לופט חדש שמיועד לאירועים אינטימיים של האלפיון העליון. מפתיע למצוא אותו דווקא בבית פנורמה בדרך בן צבי בתל אביב, מול בית המעצר אבו כביר. הבניין כולו הוא מפלצת בטון שבלבה כביש לולייני לחניות בכל קומה. הלופט ממוקם בקומה העליונה, ומגיעים אליו דרך מסדרון עץ צר ופתוח, הצופה אל קרביו של הבניין התעשייתי, על בתי הייצור הזעירים והמחסנים הסיטונאיים הרבים שבו. אבל בסוף המסדרון מסתתר חלל בעיצוב ניו־יורקי עם נוף של קו הרקיע של תל אביב, שבו, ביום ראשון בערב, הוגשו מטעמי גורמה, גבינות איכותיות, וויסקי משובח ויין מיקבים מובחרים.

 

ארז אלוביץ' ארז אלוביץ' צילום: אוראל כהן

 

כוכב האירוע היה טים קלי, שעמד במרכז, חנוט בחליפה ועם כוס יין ביד. לשיטה של קלי קוראים "דע את ייעודך", באתר שלו מצוין שעם לקוחותיו נמנים בין היתר HP ודלויט, ואילו יחסי הציבור של האירוע מכרו אותו בתור "המנטור של ביל גייטס, דונלד טראמפ ושרי אריסון". הוא עצמו הסביר שבארץ הוא עובד עם המנכ"לים הבכירים במשק וגם עם אלופי צה"ל. "אני לא קואוצ'ר אלא יועץ", הדגיש בפניי. "קואוצ'ר עובד באופן פרטני, בדומה לפסיכולוג, ויועץ מסתכל על החברה בצורה מערכתית־ארגונית". שאלתי אותו איך היה לעבוד עם אריסון, והוא השיב: "איתה עבדתי כקואוצ'ר בצורה פרטנית, אם אתה מבין". אחר כך הוסיף שהבעיה הגדולה כיום היא פערי השכר, "שיוצרים מרמור גדול של מעמד הביניים אל מול המנכ"לים ובעלי העסקים.

 

הבעיה היא שרוב המנכ"לים ובעלי ההון חושבים לעצמם: 'אני מצליח ואני עשיר, אז מה הבעיה שלכם? מאיפה באה כל הקנאה? תשאף, תעבוד ותצליח'. הם לא מבינים שלמרבית בני האדם פשוט אין אפשרות לעשות זאת.

 

מימין אלון אולמן, טים קלי ואייל נאור מימין אלון אולמן, טים קלי ואייל נאור צילום: אוראל כהן

 

המטרה שלי היא לשכנע את המנכ"ל שאם העושר של החברה יגדל הוא יחלחל גם למטה, אל העובד".

 

יצאתי להתחכך במנכ"לים שהתאווררו במרפסת ולהרהר איתם במציאת הייעוד האישי ובתיאוריית החלחול, שבשנים האחרונות לא מעט כלכלנים בכירים דווקא החלו לכפור בה. פגשתי בארז אלוביץ', בנו של טייקון התקשורת שאול אלוביץ'. הוא נשען על מעקה המרפסת, סיים סיגריה ונשמע כמי שבהחלט מצא את ייעודו, גם בלי עזרה של קלי: "אני פותח חברת אירועים חדשה עם אלירן ברדוגו", עדכן אותי אלוביץ'. "אדם צריך לעשות שינויים בחיים. התמזל מזלי שיש לי יכולת לעשות את זה, לא לכל אחד יש. לפני שנתיים החלטתי לעזוב את יורוקום וללמוד קורס אפייה ובישול. אני רוצה לפתוח דף חדש בחיים שלי, נמאס לי למכור טלוויזיות".

 

אילן רביב אילן רביב צילום: אוראל כהן

 

לי אין האפשרויות של אלוביץ', אז חזרתי פנימה לקבל עוד טיפים מקלי. ההרצאה שלו עסקה בדרכים להגדיל את המוטיבציה אצל העובד על ידי יצירת משמעות ותוכן. הדליק אותי. משמעות ותוכן אני אוהב. אחר כך הוסיף קלי שמחקרים הראו שתחושת הסיפוק אצל העובד הרבה יותר משמעותית לו מהשכר. מי כמוני יודע את זה. הוא משהו, הקלי הזה. פתאום הרגשתי ששכר זה כל כך 2013. זה היה מזכך.

 

כשההרצאה הסתיימה אמר לי אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש השקעות: "איני יודע מה להגיד לך על הגשמה, אבל כשעובד שלי מצליח להשיג תשואה גבוהה יותר ללקוחות שלו הוא מסופק". ומנכ"ל האגודה למען החייל תא"ל במיל' אילן טל אמר: "אצלנו תחושת ההגשמה היא בכלל הסיבה שבאים לעבודה". כל כך מדויק עד שאין לי מה להוסיף. זה היה ערב שכולו סיפוק ומיצוי יכולת, ואני בטוח שתישאר לי מספיק תחושת הגשמה כדי לסגור את החודש.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x