$
10 עובדות

על טעם ועל ריח: 10 עובדות מדהימות על הודו

מדוע השוטר אזולאי היה מקבל במדינה תוספת שכר מיוחדת, למה הפרות נושאות תג זיהוי, וכמה נשים וצאצאים יש לציונה חאנה. צפו בעובדות המדהימות על אחת מהמדינות הצבעוניות ביותר בעולם

שירות כלכליסט 22:2215.10.14

הודו, החולשת על רובה של תת-היבשת ההודית, היא המדינה השביעית בגודלה בעולם ועם 1.26 מיליארד תושבים היא גם השנייה במספר האזרחים. ההודים מדברים יותר מ-100 שפות והם חלק מאחת התרבויות העתיקות ביותר בעולם. המראות הצבעוניים, הריחות והטעמים המיוחדים והתרבות יוצאת הדופן מושכים אל המדינה מיליוני מבקרים בשנה. הנה 10 עובדות מדהימות על הודו:

1. הדמוקרטיה הגדולה בעולם

יותר ממיליארד ההודים הופכים את המדינה לדמוקרטיה הגדולה בעולם, והיא שנייה בגודל האוכלוסייה רק לסין. פסטיבל ה"קומבה מלה", שנחשב להתכנסות הגדולה ביותר בעולם ומתרחש במספר מוקדים במדינה, מושך אליו כ-100 מיליון מאמינים ונערך אחת לשלוש שנים. במסגרת הפסטיבל רוחצים המאמינים בנהרות במטרה ״לנקות״ עצמם מחטאיהם.

 

נשים הודיות חוגגות בפסטיבל ה"קומבה מלה" נשים הודיות חוגגות בפסטיבל ה"קומבה מלה" צילום: yourshot.nationalgeographic.com, Kalyani Lodhia

 

 

2. זיהום האוויר החמור בעולם

זיהום האוויר בניו-דלהי, בירת הודו, הוא החמור בעולם, כך לפי נתוני ארגון הבריאות העולמי. שהייה של יום אחד בעיר שווה לעישון של יותר מ-100 סיגריות.

 

זיהום האוויר בהודו זיהום האוויר בהודו צילום: איי פי

 

 

3. המשפחה הגדולה בעולם

בשנת 2011 תועדה משפחת חאנה, והעומד בראשה ציוֹנה, כמשפחה הגרעינית הגדולה בעולם, עם בעל אחד, 39 נשים, 94 ילדים ו-33 נכדים. חשבתם שהסוכה שלכם צפופה?

 

צילום משפחתי של המשפחה הגדולה בעולם צילום משפחתי של המשפחה הגדולה בעולם קרדיט: wildfilmsindia.com

 

 

4. לא רק יוגה

הכותנה כפריט לבוש, התקשורת האלחוטית (גלי הרדיו), השחמט, אומנויות הלחימה הראשונות, וכמובן היוגה - כל אלו מקורם בהודו, אשר נחשבת על ידי רבים לתרבות העתיקה ביותר בעולם הממשיכה להתקיים גם כיום.

 

משחק שחמט ברחובות הודו משחק שחמט ברחובות הודו צילום: Flickr/Joel Carillet

 

5. על טעם ועל ריח

מקורם של 70% מתבליני העולם בהודו. בתקופה שבין אפריל 2012 לדצמבר 2014 ייצאה הודו תבלינים בשווי 1.85 מיליארד דולר. עיקר התבלינים נשלחו למדינות ארה״ב, סין, ומדינות ערב.

 

דוכן תבלינים בשוק הודי דוכן תבלינים בשוק הודי צילום: שאטרסטוק

 

 

6. בוליווד: פי 3.3 יותר סרטים בשנה מאשר בארה"ב

בוליווד, תעשיית הקולנוע ההודית, היא מהגדולות בעולם, וצפויה לגלגל 2.28 מיליארד דולר במהלך שנת 2014. בשנת 2012 הופקו בה 1,602 סרטים, פי 3.3 מאשר בארה״ב, ונמכרו בה 2.6 מיליארד כרטיסי קולנוע, כמעט פי 2 מבארה״ב ויותר מכל מקום אחר בעולם. תעשיית הקולנוע ההודית אחראית, בין היתר, לסרט עם מספר הקטעים המוסיקליים הרב ביותר, לא פחות מ-71.

 

בוליווד, קולנוע צבעוני בוליווד, קולנוע צבעוני צילום:arcs-lab.com

 

 

7. המקום הרטוב בעולם

שני המקומות בעלי כמות המשקעים הגדולה בעולם הם מאוסינראם וצ’ראפוני, שני ישובים בהודו. כמות המשקעים הממוצעת ביישובים הינה 11,871 ו-11,777 מ״מ בהתאמה בשנה. לשם השוואה, כמות המשקעים השנתית הגבוהה ביותר שנמדדה אי פעם בישראל הייתה 1,673 מ״מ בעונת הגשם 1968/69 (במושב מירון).

 

מונסון ברחובות הודו מונסון ברחובות הודו צילום: Eleanor Marriott

 

8. שוטר, שפר שפמך!

השוטרים במחוז ג׳אבוא המגדלים שפם מקבלים על כך תוספת שכר, במטרה לעודד את השוטרים לטפח מראה רשמי וסמכותי יותר.

 

תוספת שכר למגדלי שפם. שמישהו יספר לשוטר אזולאי תוספת שכר למגדלי שפם. שמישהו יספר לשוטר אזולאי צילום: שאטרסטוק

 

 

9. לכל פרה יש שם

החל משנת 2007 כל הפרות במערב בנגל חייבות לשאת תג זיהוי עם תמונה. המהלך נועד למנוע הברחות של החיה, הקדושה עבור ההינדים, מחוץ לגבולות המדינה ואליה.

 

הפרה. נחשבת לקדושה עבור רבים מההודים הפרה. נחשבת לקדושה עבור רבים מההודים צילום: שאטרסטוק

 

10. תרמו במספרה

בכל שנה מייצאת הודו שיער ראש בשווי של יותר מ-450 מיליון דולר. השיער נתרם ברובו על ידי כ-40 אלף מאמיני הינדו, אשר אינם יכולים להרשות לעצמם לתרום כסף, ותורמים את שיערם במקום.

 

טיפול בשיער שנתרם טיפול בשיער שנתרם צילום: sunnyshair.com
בטל שלח
    לכל התגובות
    x