$
המוסקטרים
מוסף 100 המשפיעים 2014 המוסקטרים

גיא גיסין, עורך דין, ייצג מחזיקי אג"ח בהסדר אי.די.בי

חבורת פרקליטים מציקה לבעלי השליטה בחברות הציבוריות כדי לאכוף שקיפות והוגנות בשוק ההון

משה גורלי 08:3222.09.14
אהרן ברק אמר פעם שבית המשפט דומה לשעון מקולקל. צריך לתת לו מכה כדי שיתחיל ללכת. בישראל, שבה מספר עורכי הדין לנפש הוא הגדול בעולם, לא חסרים כאלה שיתנו את המכה. ובין אלה כדאי לשים לב לעורכי הדין שמככבים בתביעות היצוגיות והנגזרות.

 

ההתחלה הייתה בתחום הצרכנות. האגדה מספרת על רשתות המזון שנכנסו לכוננות בכל פעם שאשתו של עו"ד יוחי גבע שלחה אותו לקניות בסופר. גבע היה מאתר את שקית הבמבה עם המשקל החסר ולמחרת עלית או אוסם נדרשו להתגונן בבית המשפט.

 

גיא גיסין גיא גיסין צילום: אוראל כהן

 

למעלה מ־80% מתוך התביעות היצוגיות המוגשות מתייחסים לשני תחומים: צרכנות ותביעות נגד רשויות מקומיות (תחום שהכפיל את עצמו ב־2013 ומתמקד בגביה שלא כדין של ארנונה ותשלומים אחרים).

 

תחום חדש של יצוגיות ונגזרות שצובר פופולריות הוא תאגידים ושוק ההון. התגמול לעורך הדין בתביעות כאלה, חשוב לציין, גדול בהרבה מהתביעות על שקית הבמבה.

 

תעשיה זו של "אכיפה פרטית" בשוק ההון הבליטה קבוצה של עורכי דין שמאתגרים כל חלוקת דיבידנד, הסדר חוב, הצעת רכש (קניית המיעוט החוצה) וכיו"ב. בין השמות הבולטים בתחום אפשר למנות את עוה"ד גיא גיסין, יצחק אבירם, גיל רון, שחר בן מאיר, אופיר נאור, רנן גרשט, רונן עדיני ואחרים. לצדם בולטת עמותת הצלחה בהנהגת בן ציון ציטרין ועו"ד אלעד מן, שהחלה לפעול במשפט הכלכלי־מסחרי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x