שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אבירי השוק
מוסף 100 המשפיעים 2014 אבירי השוק החופשי

גילעד אלטשולר, בעלים ומנהל ההשקעות באלטשולר שחם

מכה את המדדים ומנצח את שאר בתי ההשקעות, לפחות עד המשבר הבא

רחלי בינדמן 08:4422.09.14

גילעד אלטשולר, הבעלים ומנהל ההשקעות הראשי בבית ההשקעות אלטשולר שחם, מסכם עוד שנה מוצלחת הסוגרת חמש שנים של תשואות עודפות לעומת המתחרים. בניגוד למתחריו הגדולים, אלטשולר לא מתפתה בהשקעותיו להיצמד למדדי השוק רק כדי לא להסתכן בתשואות חסר במקרה של הערכות מוטעות. הוא נאמן לאמת שלו, שניהול השקעות כרוך בבחירות וציפיות לגבי העתיד, והוא לא מהסס ללכת עד הסוף עם הערכותיו במטרה להכות את ביצועי השוק.

 

כשבכירי מנהלי ההשקעות הזהירו גם השנה מהסיכון הכרוך בהשקעה באג"ח ממשלתיות ארוכות, אלטשולר המשיך להשקיע בהן ורשם תשואות עודפות על פני המתחרים. לעמיתים והמשקיעים החוסכים בקופות הגמל, קרנות ההשתלמות וקרנות הנאמנות של אלטשולר, ברור שהם שמים את כספם אצל מנהל מקצוען אך גם כזה שלא מהסס לקחת סיכונים מושכלים אם הוא מאמין בפוטנציאל שלהם.

 

גילעד אלטשולר, בעלים ומנהל השקעות באלטשולר שחם גילעד אלטשולר, בעלים ומנהל השקעות באלטשולר שחם צילום: עמית שעל

 

והחוסכים מגיעים בהמוניהם. מדי חודש מגייסות קופות הגמל של בית ההשקעות מאות מיליוני שקלים מהמתחרים הגדולים, שלא מתיימרים אפילו להכות את מדדי השוק. אלטשולר היה הראשון שהבין שחייבים לפזר השקעות בתחום החיסכון הפנסיוני ולבצע השקעות מעבר לים. למעשה עיקר ההשקעות של קופות הגמל באלטשולר שחם מושקעות בחו"ל כולל חשיפה למניות ולאג"ח, כשהמתחרים של אלטשולר מזדנבים אחריו בתהליך המתבקש, שמבצע צוק איתן רק חידד את חשיבותו.

 

לא בכדי בית ההשקעות אלטשולר שחם מצליח לשרוד ולהוביל, חרף הרגולציה המתהדקת על הענף, בזכות הבולטות שלו באיכות ניהול ההשקעות. תפיסת העולם של אלטשולר מחדדת את ההבדל בין שני סוגים של משקיעים - אלו שמעדיפים לשמור על הממוצע ולהימנע מטעויות, ואלו שהולכים עד הסוף ומאמינים שיש ערך מוסף לניהול השקעות מקצועי בהשגת תשואות נאותות לחוסכים לאורך זמן. בינתיים, בשנים האחרונות, זה גם מצליח לו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x