מחפשי עבודה

כך תזייפו ביטחון עצמי - ותתקדמו בקריירה

לעתים קרובות, אנשים שנתפשים כבטוחים בעצמם ובעלי כישורי מנהיגות הם אלו שמקודמים. החדשות הטובות - הביטחון העצמי לא חייב להיות אמיתי

שירות כלכליסט 18:5924.08.14
ביטחון עצמי הוא מהותי כדי להתקדם בקריירה, אולם עם המצב הכלכלי, פיטורים ומשך הזמן הארוך שדרוש למצוא עבודה, יותר ויותר אנשים מתחילים לפתח ביטחון נמוך בכל הקשור לקריירה שלהם. הבעיה היא שאי אפשר פשוט לחכות עד שהמצב ישתפר ועמו גם יעלה הביטחון, חייבים ללמוד לזייף ביטחון עצמי. למקרה שאתם חוששים להיות כמו מג ריאן בסרט כשהארי פגש את סאלי ולזייף בצורה בולטת מדי, במגזין טיים פרסמו 4 דרכים שיעזרו לכם לבלף עד שתשיגו את הביטחון הדרוש:

היו חסרי בושה

"ביטחון לרוב לא מקביל ליכולות", מציין טום הייז, מייסד חברת השיווק ריילי הייז. "לפעמים האנשים המוכשרים ביותר הם גם בעלי הביטחון העצמי הנמוך ביותר, בעוד שהאנשים שמפגינים ביטחון הם דווקא חסרי יכולות". אולם מחקרים מצביעים על כך שאנשים נוטים לפנות לאותם אנשים שמפגינים ביטחון, כך שהם אלו שמתקדמים, ללא קשר לשאלה האם הם מוכשרים מספיק. נכון, קשה לקחת את הצעדים הראשונים האלה, אך ברגע שתתחילו להיכנס לקצב תראו שחברים לעבודה יתפסו אתכם כבעלי ביטחון עצמי וכישורי מנהיגות.

 

היו חסרי בושה. לא תמיד יש קשר בין ביטחון לבין יכולות היו חסרי בושה. לא תמיד יש קשר בין ביטחון לבין יכולות צילום: שאטרסטוק

 

בזמנכם הפנוי חקרו לראות כיצד מתנהגים מנהיגים

גם אם אתם לא מרגישים בטוחים בעצמכם, מספיק שיהיו בידכם הכלים הנכונים כדי שתוכלו להקרין את הביטחון הנחוץ. היידי גולדג', מנכ"לית CareerBliss.com ממליצה לעובדים להקדיש את הזמן הפנוי שלהם כדי לקרוא ספרי ניהול או להירשם בסופי שבוע לכנסים בתחום שלהם בהשתתפותם של מנהיגים בתעשייה.

 

או שלא

גולדג' מציינת גם כי לעיתים ניצול הזמן הפנוי כדי לעשות משהו שאתם אוהבים - פעילות או תחביב שכלל לא קשורים לעבודה שלכם - יכול להתגלות כבעל השפעה חיובית על הביטחון שלכם בעבודה. אם קורס באמנות או קבוצת ריצה הם שמלהיבים אתכם, אל תוותרו על הפעילויות. לאחר מכן, כשאתם חוזרים למשרד נסו להיזכר בתחושת הביטחון שהרגשתם כשעשיתם משהו שאתם אוהבים, גם אם לעולם לא תהפכו למומחים בתחום.

 

מקדו את המאמצים שלכם

אם אתם טיפוסים מופנמים, זיוף הביטחון עלול להתגלות כמשימה מתישה שתגזול מכם לא מעט אנרגיה. בפוסט שפורסם בלוג של הרווארד ביזנס רוויו, היועצת דורי קלארק ממליצה לקבץ את המטלות היומיות, כך שלא תיאלצו בכל יום מחדש להתמודד עם אינטראקציות חברתיות בזמן שאתם מנסים להקרין ביטחון עצמי. "איגוד הפעילויות בקבוצות שונות מאפשר לי להתמקד ולהחליף בין מצבים חברתיים ובין זמן לעצמי, כך שאהיה במיטבי כשאני כן נפגשת עם אנשים אחרים", היא כותבת. אם תבחרו במשך יום אחד לבצע מטלות שלא מחייבות אינטראקציה עם אנשים אחרים "תהיו רעננים יותר לפעם הבאה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x