$
מעסיקים

יוזמה לציון יום השואה גם במקומות העבודה

מיזם חדש של עמותות דורות ההמשך, שאומץ על ידי עשרות אירגונים, מאפשר לעובדים לעצור ולהיזכר ביום השואה. היזם אסף לניאדו: "בזמן שבמרבית מקומות עבודה מציינים חגים וימי הולדת, ביום השואה לא נעשה כל דבר שמסמן את היום הזה כמשמעותי"

מעין מנלה 10:1028.04.14

עמותת "דורות ההמשך" מפעילה מיזם שאומץ על ידי עשרות אירגונים וחברות שמטרתו לאפשר לעובדים לציין את יום השואה במקום העבודה. את המיזם הקים אסף לניאדו, חבר בעמותת "דורות ההמשך" הפועלת במטרה לשמר את זכר השואה, והוא פועל זו השנה השלישית.

"כבן דור שלישי לניצול שואה, בסיום האוניברסיטה מצאתי עצמי מעביר את יום השואה כעוד יום רגיל ביום העבודה. פשוט עמדנו שתי דקות דומיה וחזרנו לשגרה מהר מאוד ללא כל ציון משמעותי של היום. בזמן שבמרבית מקומות העבודה חגים, ימי הולדת ואפילו שמחות משפחתיות מצוינות במקום העבודה, ביום השואה לא נעשה כל דבר שמסמן את היום הזה כיום משמעותי. בעקבות כך, הנהגתי במקום העבודה שלי אירוע שמציין את יום השואה במשך מספר שנים. לקראת האירוע העובדים התעניינו והכירו את סיפוריהם של בני משפחותיהם בשואה, שחלקם לא הכירו עד אז. באירוע עצמו העובדים סיפרו את סיפוריהם של בני משפחתם", אומר לניאדו.

 

ציון יום השואה בעיריית תל אביב ציון יום השואה בעיריית תל אביב צילום: רחל אטלס

 

מטרת המיזם היא להציע למקומות עבודה תכנים ופעילויות שיעזרו לקיים אירוע זיכרון משמעותי. "אנחנו ממליצים לחברות קטנות לאסוף את העובדים אחרי הצפירה ולשתף בחוויות של בני משפחה או סיפורים אחרים, ופשוט לשבת ולדבר על זה. עבור חברות גדולות בהן אי אפשר לאסוף את כל העובדים הוצאנו חוברות עם תכנים שניתן להשתמש בהן", אומר לניאדו.

 

חברות רבות לוקחות השנה חלק ביוזמה ומעבירות תכנים אלו לעובדיהם, בין שאר החברות: שירותי בריאות כללית, SAP, עיריית תל אביב ונתיבי גז טבעי.

 

בשלוש השנים האחרונות ערכו במסגרת המיזם השתלמויות רבות בשיתוף יד ושם ליותר מ-150 מנהלי משאבי אנוש במטרה להכשיר אותם לקיים טקסים מסוג זה במקום העבודה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x