שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מוסף 02.01.2014
מוסף 02.01.14

חלומותיו הרטובים של חשב השכר

ולמה גם הם, כמו יתר ההחלטות של הקולגות שלכם לשנה החדשה, שוב לא יתממשו

איציק שאשו 09:3402.01.14

הנחושה מהקבלה

תחפש טעם בחיים

השנה היא תשבור את השגרה. היא תתחיל בחוג ריקודי בטן, תמשיך לסדנת פיסול בחלווה ותקנח בסדרת מפגשים דו־שבועיים עם קואוצ'רית בעלת תואר ראשון בשרלטנות. בעזרת הנחישות שלה ושימוש במילים "הגשמה עצמית" בתדירות השמורה למילות חיבור היא תסטה ממסלול חייה המשמים.

 

אבל היא תגלה שגם אחרי שבעה חודשים ומינוס של 21 אלף שקל רגעי השיא ביום שלה תלויים במבצעים של אתר גרופון.

 

איש המכירות שגידל מצפון

יהפוך לאיש משפחה

זהו, ב־2014 הוא יקדיש יותר זמן לילדים. ממש ילך איתם לסרטים ולהצגות וייצא איתם לטיולי אופניים בחוף. כשהוא מדמיין את זה קורה, המשפחה שלו נראית ממש כמו בפרסומות לפרויקטי מגורים חדשים.

 

אבל במציאות פעמיים בחודש הוא ייצא מוקדם כדי לשבת על מגש פיצה עם תוספות צרבת, ואחר כך יקלל את עצמו במשך שעה וחצי, כי מי נכנס ל"תפוס ת'כריש 3" כשיש לו פחות מ־30% סוללה?

 

 איור: עינת צרפתי

 

איש המחשבים המרקיב

יחיה נכון

הוא לא מתכוון לעשות מהלכים רדיקליים כמו דיאטה או לקנות משקל לאמבטיה. הוא רק ינסה לאכול בריא יותר. הוא ינסה להביא אוכל מהבית במקום לשים את מבטחו בשניצליה למטה. הוא גם יפחית את כמות הארוחות שבאות באבקה שתופחת למשהו כשמוסיפים לה מים.

 

אבל מה לעשות, מכונת הממתקים האוטומטית ניצבת ארבעה צעדים מהגומחה שלו, אז הוא יסתפק בלקרוא את רשימת הרכיבים של הביסלי בצל היומי שלו.

 

הביישן מהארכיב

ילך בעקבות האהבה

2014 תהיה השנה שבה הביישן יחליט לאזור אומץ ולהתחיל עם החמודה ממשאבי אנוש.

 

אבל לצערו אחרי שלוש שניות שיחה היא תזרוק משהו על "חבר שלי", והוא יתחיל לאזור אומץ לקראת השיחה של 2015 עם הגרושה ממחלקת קשרי לקוחות.

 

חשב השכר האידאליסט

ישקול לתת משהו בחזרה

היות שהיומיום שלו מורכב ממספרים, אחוזים וניכויים, אפשר להבין למה דחוף לו כל כך להקדיש את 2014 לפעילות התנדבותית. לא משהו מדכא מדי, או מלכלך מדי, או תחת כיפת השמים מדי. אך כן להחזיר משהו לקהילה חוץ מטופסי 101.

 

אבל בפועל הוא יראיין כמה עמותות ומלכ"רים ובסוף יחליט לדחות הכל לשנת המס הבאה. עד אז הוא יעסוק בפעילות האלטרואיסטית שלו בעיקר בדייטים ראשונים.

 

היחצנית היומרנית

תרחיב את ההשכלה

השנה היא תקרא יותר ספרים. אבל לא בקינדל או באייפד, ממש ספרים כמו פעם, שיש להם ריח של נייר ודפים מקופלים בקצוות, כי לכי תמצאי עכשיו סימנייה. והיא גם תלווה ספרים מאנשים אחרים וכך תאותת להם שהיא אחת שקוראת.

 

אבל בפועל את הספר הראשון שלה היא תפתח אי שם בספטמבר, וגם אותו היא לא תסיים, כי טיסה לברלין היא בקושי ארבע שעות.

 

השאפתן מהשיווק

ירדוף אחרי הכסף

השנה הוא הולך לבקש הבהרות על אפשרויות הקידום בחברה. העלאה הוא לא ראה כבר שלוש שנים, והמשרה שלו מזמן חצתה את 250 השעות, וכל מיני זאטוטים שרק הצטרפו למשרד הולכים לאכול צהריים עם הבוס, ובאופן כללי מה נהיה פה?

 

אבל בפנים הוא יודע, כשלא מבקשים הבהרות יש פחות סיכוי לשמוע "אנחנו לגמרי נבין אם תחליט להתחיל לשלוח קורות חיים".

 

הבת של הבוס

תזכה להערכה

השנה היא הולכת להוכיח סוף סוף שהיא כאן לא רק כי היא הבת של הבוס.

 

אבל בינינו, מי יאמין לה.

 

הסמנכ"ל המפויס

יתעצבן פחות

בכביש, בסופרמרקט, בבית מול החדשות, בטלפון על נציגי שירות, על הילדים של השכנים, על הפליירים בתיבת הדואר. פשוט להתעצבן פחות.

 

אבל מה לעשות, מה הוא אשם שמעצבנים אותו?

 

המנכ"ל הביצועיסט

יחזור לטבע

שבת ברמת הגולן, שבת במדבר יהודה ואולי אפילו סופ"ש שלם באיזה אורחן עם גמל בכניסה. פשוט לקום בשבת בבוקר, להיכנס למכונית ולצאת ממנה רק כשאזור החיוג מתחלף. זו 2014 שהמנכ"ל רוצה. והרי אם הוא לא יראה לילדים את המדינה שסבא שלהם נלחם עליה, הם לא יכירו אותה לעולם.

 

אבל בסוף הוא יקנה לנד קרוזר חדשה עם צמיגים ברוחב חצי מטר, שיטפסו בקלות על המדרכה בכניסה לטיב טעם בשבת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x