שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

לא סתם אגדה? תביעות הביטוח ביום שישי ה-13 - היקרות ביותר

כך מבדיקה שערכה חברת ביטוח בריטית, שביצעה השוואה לימי שישי אחרים; ויש גם רשימה של תביעות יקרות במיוחד ביום המקולל

סוכנויות הידיעות 11:5214.12.13
זו אמנם רק אגדה אורבנית, אך במציאות מתברר כי יום שישי ה-13 הוא באמת יום חסר מזל לרבים, לפחות ככה עולה משלל התאונות היקרות שקרו דווקא ביום הזה. הראיות לכך שאכן מדובר ביום ללא מזל התגלו לאחר שבחברת הביטוח הבריטית 1st Central Insurance החליטו לעבור על התביעות שהתקבלו בימי שישי ה-6, ה-13 וה-20. הממצאים חשפו כי תביעות הביטוח המשולבות עבור תאונות שאירעו בימי שישי ה-13 היו היקרות ביותר בהשוואה לשאר ימי השישי בחודש.

 

ב-CNBC לא הסתפקו בכך ופנו לחברת הביטוח Advisen, שעברה גם כן על הנתונים שבידיה וחיפשה מהן התאונות מאז 1990 עם הנזק הגדול ביותר. מתברר כי התאונה הגדולה ביותר היא גם מהידועות ביותר. בינואר האחרון, ספינת השייט קוסטה קונקורדיה שטבעה מול חופי איטליה, תאונה שהסתכמה בנזק מוערך של 847 מיליון דולר.

 

 

קוסטה קונקורדיה לאחר חילוצה קוסטה קונקורדיה לאחר חילוצה צילום: אם סי טי

 

באתר פרסמו את רשימת התאונות הגדולות ביותר שיארעו ביום שישי ה-13, על פי הנתונים שסיפקה Advisen. התאונות מסודרות בהתאם להיקפן:

 

רשת המלונות מריוט אינטרנשיונל: ב-13 באפריל, 2007, ירה מאבטח באדם בחניון של אחד ממלונות הרשת. אותו אדם תבע מספר ארגונים, כולל מריוט אינטרנשיונל, וזכה בפיצויים בגובה 16.1 מיליון דולר.

 

סיגנאצ'ור פארמס וצ'רי טרי'ס פארמס (Signature Farms/Cherry Trees Farms): לאחר שארבעה בני משפחה נהרגו בפיצוץ שארע ב-13 בספטמבר, 2002, הוגשה תביעה נגד הבעלים של הבית השכור שבו קרה הפיצוץ, Signature Farms ו- Cherry Trees Farms. התובעים פוצו ב-14.1 מיליון דולר.

 

אוקשן טרנספורט (Auction Transport): בעלה של אחת הקרבנות בתאונה רבת נפגעים ב-13 ביולי, 2001, תבע את החברה, שכן משאית גרירה שלה היא זו שפגעה במכונית של המשפחה. החברה הגיעה לפשרה ושילמה 12.4 מיליון דולר בפיצויים.

 

מחוז נסאו, ניו יורק: נוסעת שנקלעה לתאונת דרכים ב-13 בינואר, 1995 נפגעה משבר בצוואר. היא החליטה לתבוע את המחוז ואת הנהג, בטענה שהמחוז הזניח את התחזוקה של הכבישים. היא זכתה בפיצויים של 11.1 מיליון דולר.

 

ווינסטין פמילי סרוויסס (Weinstein Family Services): ניידת משטרה נפגעה על ידי רכב הלוויות שעבר באור אדום ב-13 באוקטובר, 2000. השוטר בניידת תבע את הנהג ואת המעסיקים שלו, מפעילת בית הלוויות, ווינסטין פמילי סרוויסס. התביעה יושבה עבור 10 מיליון דולר.

 

אמריקן ביומדיקל: ב-13 ביוני, 1997, רכב הסעות לנכים בבעלות החברה התנגש במונית. התובע, אח סיעודי שנסע ברכב ההסעות, תבע את אמריקן ביומדיקל וזכה ב-9.85 מיליון דולר.

 

בית החולים מאונט סיני בפלורידה: ב-13 בבפרואר, 2009, נפל אדם בשנות ה-80 לחייו במדרגות בבית החולים. מותו נקבע זמן קצר לאחר מכן. נציגי העיזבון שלו תבעו את המרכז הרפואי. חבר המושבעים פסק כי בית החולים פעל ברשלנות והעניק 113,609.19 דולר לעיזבון ועוד 6 מיליון דולר לאלמנתו בשל הסבל הנפשי שעברה.

 

מלון רויאל פלאזה בתאילנד: ב-13 באוגוסט, 1993, קרס המלון התאילנדי. בכך נגרם מותם של 137 אנשים ופציעתם של 227. הקריסה גרמה לנזק מוערך של 4.2 מיליון דולר.

 

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x