$
קיימות בארץ
קפיטליזם 3.0 גג כתבה

יוניליוור הקטינה את זיהום האוויר מהמפעל בחיפה

החלה להשתמש במתנול שהוא דלק נקי יותר ממזוט, ונחשב לנקי יחסית גם לגז טבעי; יו"ר ומנכ"ל יוניליוור ישראל: "אנו פועלים כל העת לצמצום השפעתנו על הסביבה"

גיל קליאן 12:1610.11.13

מפעל יוניליוור בחיפה החל בימים אלה לעשות שימוש במחוללי קיטור מונעים במתנול במקום במזוט. המתנול הוא דלק נקי יותר ממזוט, ונחשב לנקי יחסית גם לגז טבעי – אך נקי פחות מייצור אנרגיה מהשמש למשל או מכל מקור אחר של אנרגיה מתחדשת.

 

המעבר של יוניליוור למתנול (בפרויקט משותף עם דור כימיקלים) הוא חלק מהמאמץ המתמשך של החברה להפוך את עסקיה לירוקים יותר ולצמצם השפעות שליליות על הסביבה. המעבר למתנול בוצע למרות שמתנול הוא יקר יותר ממזוט. כמו כן, שימוש במתנול מכשיר את אתר הייצור של החברה להתמודדות עם הדרישות שהולכות ומתגברות כל שנה מצד המשרד להגנת הסביבה תחת חוק אוויר נקי.

 

מפרץ חיפה (ארכיון) מפרץ חיפה (ארכיון) צילום: אלעד גרשגורן

 

הקיטור משמש את כל המחלקות במפעל, ולצורך ייצור הקיטור בדודים יש צורך בשריפת חומר בעירה לחימום המים. על פי רוב, חומר הבעירה המשמש למטרות אלה הוא מזוט. יוניליוור התקינה באתר הייצור שלה בחיפה 3 מחוללי קיטור חדשים של חברת שקד אנרגיה הפועלים על מתנול במקום מזוט. כתוצאה מכך הופחת משמעותית השימוש במזוט באתר, אך לא הופסק לחלוטין.

 

ענת גבריאל, יו"ר ומנכ"ל יוניליוור ישראל: "פרויקט זה מצטרף לפרויקטים אחרים בתחום הסביבה שכבר חנכנו כגון פרויקט ההתנתקות מהים באתר חיפה וחניכת המערכת החדשה לטיהור שפכים באתר צפת. כחברה שתחום הקיימות הוא אחד מערכי הליבה של פעילותה, אנו פועלים כל העת לצמצום השפעתנו על הסביבה. יוניליוור ישראל תמשיך לנקוט בצעדים לשיפור בתחום זה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x