$
מעסיקים

לא מאושרים בעבודה? חכו לגיל 50

מחקר חדש מצא כי 9 מתוך 10 עובדים בני 50 ומעלה מרוצים מעבודתם. ראש מכון מחקר מוביל בארה"ב מסביר: "הם הספיקו לטפס בסולם הדרגות, יש להם משכורת וביטחון גבוהים יותר"

סוכנויות הידיעות 13:2328.10.13

מחקר חדש שפורסם על-ידי המרכז לענייני ציבור של סוכנות AP באוניברסיטת שיקגו (The Associated Press-NORC Center for Public Affairs Research) מצא שתשעה מתוך עשרה עובדים בני 50 ומעלה טוענים כי הם מרוצים במידה סבירה או יותר מעבודתם. על כך מדווח אתר יאהו.

 

עובדים מבוגרים יותר דיווחו על שביעות רצון גבוהה יותר בעבודתם מעמיתיהם הצעירים, ללא תלות במגזר, גזע, רמת השכלה, אידיאולוגיה פוליטית וברמת הכנסה.

 

על אף שמחקרים קודמים מראים כי בכל קבוצות הגיל ישנם יותר עובדים המביעים סיפוק מעובדים שלא מרוצים ממקום עבודתם, הרי שעובדים מבוגרים מביעים שביעות רצון גבוהה יותר מעובדים צעירים באופן עקבי.

 

עובד מבוגר במשרד. 9 מתוך 10 עובדים מבוגרים - מרוצים עובד מבוגר במשרד. 9 מתוך 10 עובדים מבוגרים - מרוצים צילום: שאטרסטוק

 

אמנם מספר משתתפים אמרו כי הם נתקלים בתופעות של גילנות (דעות קדומות בשל גילם), הבא לידי ביטוי בהערות פוגעניות ואי קבלת העלאות שכר וקידום. אך ההשפעה החיובית של הגיל לגבי סיפוק מהעבודה גוברת על ממצא זה.

 

על פי רוב, עובדים מבוגרים יותר כבר הספיקו לטפס במעלה סולם הדרגות, יש להם משכורת גבוהה יותר והם נמצאים במעמד המקנה להם ביטחון גבוה יותר, אומר תום סמית, ראש סוכנות ג'נרל סושל סרוויי ( General Social Survey), אחד ממכוני המחקר המובילים בארה"ב לדעות ומגמות בקרב הציבור. "הסיפוק גובר עם הגיל. ככל שאתה מבוגר יותר, כך גם אתה נהנה יותר מההטבות הקשורות לעבודה". סמית מסביר כי בגילאים צעירים יותר, יש אי ודאות גדולה יותר בנוגע למסלול המקצועי והסבירות 'להיתקע' בעבודה לא מספקת עולה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x