$
שיעורי בית
נטל ההשכלה גג כתבה

נטל ההשכלה

משפחת פישר, רמת גן: "שנת הלימודים הזו יקרה יותר, הבן שלנו יעבוד יותר"

בתיה ומשה פישר, הורים לישראל: "נמשיך לממן את ישראל לפחות עד שהוא יסיים את הלימודים וימצא עבודה, ואולי גם אחרי. בהתחלה מקבלים משכורות נמוכות, אז אם הוא יזדקק לעזרה, ברור שנעזור לו"

הדר קנה 07:1316.10.13
מי אנחנו: בתיה ומשה פישר, הורים לישראל (26). בתיה עובדת כיועצת הזמנות לידה ברשת לתינוקות ומשה הוא מנהל חשבונות בכיר. ישראל לומד ראיית חשבון בשנה ד' במרכז האקדמי רופין.

 

מחיר ההשכלה: "שכר הלימוד של ישראל עומד השנה על 22 אלף שקל כי זו שנה רביעית. לפני כן שכר הלימוד היה אוניברסיטאי - 11 אלף שקל בשנה. אנחנו משלמים לו על שכר לימוד, מגורים, אוכל, ציוד משרדי, דמי כיס וכל מה שמסביב. אם רוצים לגור במעונות, חייבים לשלם על 11 חודשים 1,100 שקל לחודש, אף על פי שבפועל לומדים רק עשרה חודשים. על חשמל משלמים לחוד. כשהבת שלנו למדה ברופין היא גרה במעונות, שילמנו רק עבור החודשים שהיא למדה בהם וזה כלל את החשמל. השנה ישראל גר בבית ולא במעונות, אז אנו משלמים על הנסיעות 60–70 שקל לנסיעה. אבל המחיה בבית - אוכל, כביסות - זה גם עולה כסף".

 

בתיה ומשה פישר עם הבן ישראל בביתם ברמת גן. 3,000 שקל הוצאה חודשית על בנם הסטודנט בתיה ומשה פישר עם הבן ישראל בביתם ברמת גן. 3,000 שקל הוצאה חודשית על בנם הסטודנט צילום: נמרוד גליקמן

 

עזרה מהילדים: "הפיקדון מהצבא הספיק לשכר הלימוד בשנה הראשונה. אחר כך ישראל עבד בחברת קייטרינג פעמיים בשבוע והשתמש בכסף שהרוויח לדמי כיס ולמימון חלקי של שכר הלימוד. בשנה השלישית הלימודים היו קשים, לכן הוא הפחית את שעות העבודה ואנחנו שילמו שכר לימוד מלא. השנה הרביעית תהיה כנראה שנה מאוד קשה כי היא עולה יותר כסף, לכן ישראל יעבוד ככל הניתן".

 

לבחור תחום: "הלימודים של ישראל מאוד קשים. ראיית חשבון זה מקצוע קשה, אבל טוב מבחינת האופציות לעתיד ומבחינת מקומות עבודה. הוא יכול להתברג בבנקים, במשרדים ובחברות עם התואר, ואפילו להשתמש בתואר כדי לעסוק במשהו אחר לחלוטין בסוף. אני רוצה להאמין שהוא ימצא מקום עבודה טוב. אני מאוד מאמינה בבן שלי וסומכת עליו שיצליח".

 

אחרי הלימודים: "נמשיך לממן את ישראל לפחות עד שהוא יסיים את הלימודים וימצא עבודה, ואולי גם אחרי. בהתחלה מקבלים משכורות נמוכות, אז אם הוא יזדקק לעזרה, ברור שנעזור לו. יש לנו שלושה ילדים, הגדולה לקחה קורסים שאנחנו מימנו, האמצעית גם למדה ברופין ושילמנו לה על שכר הלימוד והמעונות. לא היתה תקופה שהילדים למדו במקביל. בזמננו, אחרי הצבא היינו מממנים את עצמנו. הכל מימנתי לבד - קורסים, שכר דירה. באותה תקופה ההורים לא עזרו כי הם לא יכלו בכלל לעזור. עוד לפני שנפגשנו בעלי ואני לקחנו קורסים בהנהלת חשבונות ושילמנו עליהם מהכסף שהרווחנו בעבודה".

 

משפחות שמעוניינות להשתתף במדור מוזמנות לפנות למייל - mail@calcalist.co.il

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x