$
שיעורי בית
נטל ההשכלה גג כתבה

נטל ההשכלה: "כשהבת הקטנה גם תתחיל ללמוד ניאלץ לקחת הלוואה נוספת"

משפחת גדי, ראשון לציון: "מימון התואר במלואו הוא חלק מהמחויבות שלנו. לבת הגדולה שלנו מימנו את התואר גם אחרי שהתחתנה"

הדר קנה 08:2013.10.13

מי אנחנו >> אופירה ודוד גדי, הורים לסתיו (22). אופירה מנהלת מחלקת מינויים בדואר ישראל, ודוד מנהל רכש ולוגיסטיקה באיגוד הכדורסל. סתיו היא סטודנטית שנה שנייה למדעי ההתנהגות במכללה למינהל.

 

מחיר ההשכלה >> "שכר הלימוד של סתיו עומד על 28 אלף שקל בשנה ואנחנו מממנים כמעט את כולו. אנחנו מממנים את שכר הלימוד בעיקר באמצעות לקיחת הלוואות, יש למכללה למינהל הסדרי מימון שבהם ניתן לקחת הלוואה בריבית נמוכה מאוד. נוסף לשכר הלימוד סתיו גרה אצלנו ואנחנו תומכים בה כלכלית בצורה מלאה: אוכל, כביסות, פלאפון. זה יוצא בערך 3,000 שקל בחודש כולל שכר הלימוד".

 

משפחת גדי. "נוסף לשכר לימוד, אנחנו תומכים בה כלכלית בצורה מלאה" משפחת גדי. "נוסף לשכר לימוד, אנחנו תומכים בה כלכלית בצורה מלאה" צילום: תומי הרפז

 

עזרה מהילדים >> "סתיו השתתפה בשנה שעברה בפרויקט פר"ח, מה שהוריד 6,000 שקל מעלות שכר הלימוד שלה. השנה היא עדיין לא בטוחה אם היא תוכל להשתתף שוב בגלל הלחץ בלימודים. אנחנו מממנים הכל חוץ מהמותרות, המחויבות שלה היא לצאת לעבוד כדי לממן את המסביב. היא עובדת כמלצרית ומממנת ככה בתי קפה, בגדים ובילויים. זה באחריותה".

 

לומדים בתורות >> "יש לנו שלוש בנות, כולל סתיו. הגדולה, הדר, למדה במכללת לוינסקי הוראת אנגלית וגם לה מימנו את התואר. היא סיימה לפני שסתיו התחילה, כך שלא היה מצב שהיו לנו שתי סטודנטיות בו־זמנית. בשנה הבאה יכול להיווצר מצב שיהיו שתי סטודנטיות בבית כי האחות הקטנה דולב השתחררה מהצבא ורוצה להתחיל ללמוד. אנחנו מביאים את זה בחשבון, ואם זה יקרה כנראה גם את זה נצטרך לממן באמצעות הלוואה".

 

לבחור תחום << "בעלי דוד לא למד באקדמיה, ואני סיימתי עכשיו תואר ראשון בחינוך וחברה במרכז האקדמי באור יהודה. אנחנו בעד שסתיו תלמד דברים שהיא אוהבת יותר מכל דבר אחר. לא צריך ללכת דווקא למקצוע רווחי או טרנדי, אלא למה שמעניין אותה. מההיכרות שלי איתה אני סומכת עליה שהיא תסתדר. אנחנו יודעים שעם המקצוע שהיא בחרה היא לא הולכת להתעשר, אבל בזכות הכישורים שלה היא יכולה לטפס הלאה ולהצליח".

 

אחרי הלימודים >> "אני מניחה שנמשיך לתמוך בסתיו כלכלית לפחות עד גיל 25. כל עוד הילדה גרה בבית ולא שוכרת דירה אני תומכת בה כלכלית. כשתחליט לצאת מהבית, לגור עם חבר או להתחתן, זה יעבור אליה. את התואר אנחנו נממן במלואו כחלק מהמחויבות שלנו. לגדולה מימנו את התואר גם אחרי שהתחתנה".

 

משפחות שמעוניינות להשתתף במדור מוזמנות לפנות למייל - mail@calcalist.co.il

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x