$
בלדד השוחי

האם אפשר למות מסקס?

שמעתי סיפור מעורפל על זה שפעם היתה אחות של מפורסמת כמו מדונה, בריטני או פמלה אנדרסון, שמתה בעקבות קיום יחסים באמצע סרט. תוכל לתת עוד פרטים? אוהד

בלדד השוחי 20:0412.07.13

אוהד היקר,

אין לי מושג על מה אתה מדבר. למדונה יש חצי אח, חצי אחות וחמישה אחים ואחיות מלאים; לבריטני ספירס יש אח גדול ואחות קטנה; ולפמלה אנדרסון יש אח; אבל כולם בחיים. במילים אחרות, מדובר באגדה אורבנית. וזה לא מפתיע. סיפורים על ידוענים שמתו בנסיבות מפוקפקות בחדר המיטות הם חומר קלאסי לאגדות כאלה.

 

הדוגמה המפורסמת ביותר היא הסיפור על הקיסרית יקטרינה השנייה (המכונה גם "הגדולה"), שמצאה את מותה, בגיל 67, מתחת לסוס כשחיוך גדול נסוך על פרצופה. לפי אגדה אחרת היא מתה על האסלה, קורבן למתקן מחוכם של פגיונות קפיציים שהוטמנו במושב בידי מתנקש. העדויות מצביעות על כך שהיא אכן ישבה על האסלה בזמן שהיא לקתה בשבץ, אבל היא מתה למחרת, במיטתה, תחת טיפול מסור.

 

מוות בנסיבות מפוקפקות בחדר המיטות (אילוסטרציה) מוות בנסיבות מפוקפקות בחדר המיטות (אילוסטרציה) צילום: שאטרסטוק

 

המקרה המתועד היחיד שאני מכיר של מוות כתוצאה ממין עם סוס הוא של מהנדס אמריקאי חסר ייחוס בשם פּינְיָאן, שהגיע ב־2005 עם שני חברים לחווה בוושינגטון כדי להשתעשע עם סוס בשם "ביג דיק". האירוע צולם במצלמה ביתית, ותשמח לדעת שאפשר למצוא קטעים ממנו ברשת. פיניאן סבל מקרע במעי הגס, ואחרי כמה שעות שבהן הוא היה נבוך מכדי ללכת לבית החולים הוא הובהל לחדר מיון ושם נקבע מותו כתוצאה מדלקת צפק חמורה.

 

אם זה נשמע לך קיצוני, דע שבפשיטה על החווה נמצאו מאות שעות וידיאו של אנשים שהגיעו לחווה מסיבות דומות, כולל מפגשים מוקדמים ומוצלחים יותר בין פיניאן לביג דיק. סרט תיעודי על מערכת היחסים הזו זכה בכמה פרסים בפסטיבל סאנדנס היוקרתי. לסוס, אגב, שלום, ונראה שהוא קיבל את הטיפול האנושי ביותר בסיפור הזה.

 

אבל לא צריך סוס. אפשר למות ממין אנושי בהסכמה, בעיקר אם אתה גבר. כחצי אחוז ממקרי המוות הפתאומיים מתרחשים בזמן משגל. בעיקר אצל גברים הלוקים בלבם.

 

לדוגמה, בשנה שעברה איש עסקים ניגרי בשם אוֹנוֹגָ'ה, מעמודי התווך של קהילתו, נמצא מת. לפי העדות שנמסרה למשטרה, אונוג'ה נתפס בידי חמש נשותיו הבכירות כשהוא מקיים יחסים עם השישית. החמש איימו עליו במקלות וסכינים ותבעו לקבל יחס הוגן ובאופן מיידי. אחרי הרביעית הוא מת. המדור מוסר את תנחומיו לחמישית.

 

המסקנה, אוהד היקר, צריכה להיות ברורה מאליה. בסיפורים מעורפלים יש לנהוג בספקנות, במיטה יש לנהוג ברוגע, ובחווה יש לנהוג בזהירות. בהצלחה.

 

שאלות לבלדד - askbildad@calcalist.co.il

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x