$
מחפשי עבודה

לא תרצו ללכת הביתה: מקומות העבודה המפנקים ביותר

חברות שדואגות לעובדים שלהן בעזרת הטבות רבות ומגוונות - מהפעלת צהרון לילדים ועד קיר טיפוס במשרד

סוכנויות הידיעות 22:4712.02.13

לחברות הגדולות לרוב יש מאפיין אחד לפחות משותף: הן מעניקות הטבות מעולות לעובדים. בחינה של רשימת 50המעסיקות המוצלחות ביותר בארה"ב חושפת שהן מקפידות לתגמל את העובדים שלהן, והן עושות זאת בדרכים שוות ומגוונות - החל מקירות טיפוס ועד למסלולי באולינג. אתר ביזנס אינסיידר מפרט את ההטבות שמעניקות 18 חברות שדורגו ברשימה:

 

מרקי קמפבל: גני ילדים וצהרונים

 

יצרנית המרקים מאמינה בכל ליבה ברווחת העובדים שלה, שזוכים לביטוח בריאות מקיף, חיסונים בחינם נגד שפעת, שיעורי בישול בריא וסבסוד של ארוחות בריאות בחדר האוכל. החברה מפעילה במטה עצמו חדרי כושר, פעוטונים, גן ילדים וצהרונים עבור ילדים בגילי 12-6, וכן חדר הנקה.

 

סיסקו מערכות: טיפול פיזיותרפי ודיקור

 

מרכז הבריאות של סיסקו הוא יותר מרק מרכז כושר - הוא מציע גם טיפולים רפואיים, טיפולי פיזיותרפיה ודיקור. החברה מאמינה באיזון בריא בין חיי העבודה והמשפחה, ולפיכך מספקת לעובדים טכנולוגיות טלקומניקציה כמו שירותי מידע וקול כדי שיוכלו ליצור חוויה של משרד ביתי.

 

משרדי סיסקו משרדי סיסקו צילום: עוזי פורת

 

ג'נרל מילס: העובדים בוחרים את המיקום במשרד

 

כל העובדים החדשים בג'נרל מילס מקבלים מיד עם כניסתם לתפקיד שלושה שבועות של חופשה בתשלום, ומספר ימי החופשה שהם זכאים להם רק הולך וגדל לאורך זמן. הם זכאים גם לביטוח בריאות וביטוח רכב ובית.

בחברה מבינים את הצורך של עובדים בגמישות ומציעים לפיכך הסדרי עבודה גמישים בכל הקשור לשעות העבודה וכן למרחב המשרדי. החברה החלה לאמץ את תכנית FUSE לפיה העובדים יכולים לשבת ולעבוד בכל מקום שבו יחפצו ברחבי המטה.

 

גוגל: אוכל בחינם ומסלול באולינג

 

החברה מציעה הטבות יוצאות מהכלל, ביניהן מזווה וקפטריות מלאים באוכל המחולק לעובדים בחינם, מגרשי בוצ'י, מסלולי באולינג וחדר כושר. "כשמתייחסים לאנשים היטב הפריון עולה", הסביר המייסד לארי פייג' בראיון ל"פורצ'ן". "במקום לדאוג לשעות דואגים לתפוקה. אנחנו מתכוונים להמשיך ולמצוא דרכים חדשניות לחזק את הקשר שלנו עם העובדים ולראות מה הדברים הטובים ביותר שנוכל לעשות עבורם".

 

משרדי גוגל בתל אביב משרדי גוגל בתל אביב צילום: Itay Sikolski

 

הרשי: מרכזי כושר לעובדים ולבני זוג

 

הרשי מציעה לעובדים שלה טווח רחב של הטבות בריאות ופנאי. החברה עוזרת לעובדים לממן את הלימודים שלהם, וכן משלמת עבור מנוי לחדר כושר, ואף מעניקה הנחות בשומרי משקל. זאת אף שהחברה בעצמה מפעילה חדר כושר שפתוח גם בפני בני הזוג וילדיהם של העובדים.

 

ג'יי.אמ. סמאקר: קבלת פנים חמה

 

העובדים של יצרנית הריבות זוכים לקבלת פנים אמיתית כשהם מצטרפים לשורות החברה. "העובדים החדשים מקבלים סלסלת מתנות שנשלחת ישירות לבית שלהם. שאר העובדים גם נהנים ממשחקי בייסבול שהחברה מארגנת להם וערבי באולינג", כך לפי "פורצ'ן". החברה גם מזכה את העובדים על שכר הלימוד.

 

עובדים במפעל של החברה. יוצאים לערבי באולינג עובדים במפעל של החברה. יוצאים לערבי באולינג צילום: בלומברג

 

בואינג: חופשת חורף

 

עובדים חדשים לא ירגישו בודדים בבואינג, שמפתחת תוכניות מיוחדות לשילוב העובדים בפרויקטים קהילתיים. בואינג מעודדת גם צמיחה אישית בתוך החברה, ועובדים המעוניינים להתקדם במעלה סולם הדרגות יכולים להשתתף בתוכנית מיוחדת שמטרתה לספק להם את הכישורים הנחוצים להתקדם. העובדים גם זכאים ל-12 ימי חופשה בתשלום בשנה וחופשת חורף הנמשכת בין חג המולד לסילבסטר.

 

בואינג. מעודדים קידום בואינג. מעודדים קידום צילום: בלומברג

 

ג'ונסון אנד ג'ונסון: דואגים ל"סידורים" של העובדים 

 

12 אלף העובדים בחברה שמצויה בבעלות משפחתית זכאים לשירותי קונסיירז', שידאגו שכל הסידורים שלהם יבוצעו, אם מדובר בהחזרת ספרי ספרייה או איסוף הבגדים מהניקוי יבש. "כדי ליצור את המוצרים הטובים ביותר בעבור המשפחה שלכם, אנחנו זקוקים לאנשים הטובים ביותר במשפחת החברה שלנו", נכתב באתר החברה. עוד הטבות כוללות פעוטון ושנת שבתון בתשלום.

 

ג'ונסון אנד ג'ונסון. דואגים גם לכביסה ג'ונסון אנד ג'ונסון. דואגים גם לכביסה צילום: בלומברג

 

מטאל: ימי חופש להורים מלווים

 

מטאל מחויבת לאושר ולעתיד של ילדי העובדים. יצרנית הצעצועים מנהלת מלכ"ר מטעמה – עמותת ילדי מטאל – שמציע לעובדים הזדמנויות להתנדב כדי לעזור לילדים. העובדים יכולים לנצל גם תוכנית שעוזרת לממן את עלויות אימוץ ילד, ומדיניות שמעניקה 16 שעות חופשה בתשלום עבור היעדרויות הקשורות לפעילויות בית ספריות. שלא לדבר על כך שההורים מקבלים הנחה על מוצרי מטאל.

 

מיקרוסופט: טיפולי תרפיה לילדים אוטיסטים

 

מיקרוסופט מעניקה להורים חדשים בחברה חופשת לידה ארוכה, אך מה שבאמת מפריד את החברה מהשאר בתחום זה הוא שהחופשה בתשלום. מיקרוסופט מעניקה גם רשת של מערכות תמיכה, כמו תוכניות חניכה וכיסוי טיפולים באוטיזם. מיקרוסופט היתה החברה הגדולה הראשונה שהעניקה הטבה מסוג זה.

 

מיקרוסופט. חופשת לידה ארוכה מיקרוסופט. חופשת לידה ארוכה צילום: בלומברג

 

אושקוש: הצעות עבודה המיועדות רק לעובדים

 

יצרנית המשאיות והרכבים מפגינה נאמנות לעובדים שלה באמצעות הפעלת תוכניות הכשרה והענקת הזדמנויות קידום. החברה גם עוזרת לממן שכר לימוד לתארים מתקדמים. החברה מציעה תפקידים המיועדים באופן בלעדי לעובדים.

 

צ'יזפיק: קיר טפוס

 

צ'יזפיק, אחת ממפיקות הגז והנפט הגדולות בארה"ב, מציעה לעובדים אפשרות לרכוש הסמכה בצלילה, וחדר הכושר  במטה כולל בריכה אולימפית, מגרש כדורעף, קיר טיפוס ומסלול הליכה.

 

3M: הטבות לבני זוג חד מיניים

 

החברה אמנם ידועה כמי שמייצרת סלוטייפ וציוד משרדי, אך כמעסיקה היא ידועה כמעניקה הטבות הוגנות. היא מציעה טיפול רפואי, טיפולי שיניים וראייה, וכן ביטוח בריאות וקרן פנסיה. ההטבות הללו מוענקות גם לבני זוג חד מיניים. בנוסף, החברה מציעה שירותי ייעוץ לילדים, תוכנית לגמילה מעישון, שיטות להפחתת לחץ, ובמטה פועלים בית מרקחת ומרפאה.

 

סאות'ווסט איירליינס: טיסות חינם

 

העובדים נהנים מטיסות חינם בחברה עצמה ומהנחות בחברות שותפות. חברים ובני משפחה זוכים גם כן להטבות. ההנחות כוללות גם בתי מלון וחברות השכרת רכב. העובדים יכולים גם להשתתף באירועים שנתיים כמו תחרות בישול צ'ילי ומסיבת חג הלואין, שבה המשרדים הופכים ל"מטה רדוף".

 

טקסס אינסטרומנטס: שעות גמישות לסטודנטים

 

יצרנית השבבים מעניקה לעובדים תוכניות הכשרה שמטרתן לספק להם מיומנויות. החברה מאפשרת גם שעות עבודה גמישות ותמיכה פיננסית עבור עובדים שמשלימים במקביל את לימודי התואר שלהם.

 

משרדי טקסס אינסרומנטס ברעננה משרדי טקסס אינסרומנטס ברעננה צילום:יריב כץ

 

TIAA-CREF: שירותים רפואיים

 

החברה הפיננסית מציעה שירותים רפואיים במשרדים ופעוטון. העובדים יכולים גם לקחת חלק בתוכנית הספורט, שמאפשרת להם להשתתף בשישה ענפי ספורט שונים. כמו כן, החברה התחייבה להעסיק יוצאי צבא.

 

ויזה: כרטיסים למשחקים ולקולנוע 

 

עובדי ויזה יכולים להשתתף בשיעורי התעמלות בחינם ולהצטרף לקבוצות ספורט ומועדונים, והם אף מקבלים כרטיסים מוזלים לאירועי בידור, סרטים, משחקי ספורט ופארקי שעשועים. החברה גם מתגמלת עובדים שמגיעים לעבודה באופניים, חולקים יחד מכונית או מגיעים בתחבורה הציבורית, בשל ההתחשבות בסביבה.

 

ויזה. הטבות לעובדים שמשתמשים באמצעי תחבורה ידידותיים לסביבה ויזה. הטבות לעובדים שמשתמשים באמצעי תחבורה ידידותיים לסביבה צילום: בלומברג

 

יאהו: הנחות לאתרי סקי ופארקי שעשועים

 

יאהו מציעה הטבות לעובדים הן במשרד והן מחוצה לו. מטה החברה כולל מרכזי כושר המציעים גם שיעורי יוגה, קיק בוקסינג, פילאטיס וגולף. המשרדים מצוידים גם בכיסאות המעניקים תמיכה ארגונומטית להגברת הנוחות. מחוץ למשרד, יאהו מספקת לעובדים שלה כרטיסים מוזלים לאתרי סקי ולפארקי שעשועים בקליפורניה.

 

יאהו. יוגה וקיקבוקס יאהו. יוגה וקיקבוקס צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x