$
שאול אמסטרדמסקי / סטטיסטיקה רטובה

למה כולם קונים ביטוח משודרג? כי קופת חולים צריכה כסף

אנשי השיווק של שירותי בריאות כללית מצליחים למכור תוכנית יקרה המציעה כיסוי שמרבית האוכלוסייה אינה זקוקה לה

שאול אמסטרדמסקי 08:2803.01.13

אנשי השיווק של שירותי בריאות כללית עובדים חזק. בחמש השנים האחרונות הם אמנם בקושי הצליחו להגדיל את מספר המבוטחים בכללית מושלם, שטיפס רק ב־7%, אבל הצליחו למכור לעוד ועוד אנשים את ביטוח הפלטינום, שמספר הלקוחות שלו טיפס בלא פחות מ־237%.

 

איך ולמה זה קרה? הביטוח המושלם הוא מבחינת הכללית מקור הכנסה מצוין, שמאז השקתו ב־1998 גדל באופן מרשים. אבל בשנים האחרונות הוא הפסיק לצמוח והתקבע על נתח שוק של כ־69%, עם צמיחה שנתית שדומה לקצב הגידול הטבעי של חברי הקופה. וזו בעיה. הביטוח הזה הרי משמש את הקופות לכסות על ההפסדים שגורמים חולים כרוניים. אם הוא לא צומח יותר צריך למצוא אפיק הכנסה אחר, רצוי כזה שאפשר למכור ללקוחות בקלות בלי שיבינו שהם לא בהכרח צריכים אותו.

 

שיעור השינוי במספר מחזיקי הביטוחים השונים של כללית מאז 2007

 

כך נולד ביטוח הפלטינום. הוא עולה לא מעט ומציע בעיקר טיפולי שיניים למבוגרים ולילדים והפחתה בהשתתפות העצמית בבחירת מנתח ומימון משקפיים. איך יכול להיות שתוכנית יקרה שמציעה כיסוי שרוב האוכלוסייה אינה זקוקה לה גדלה בקצב מפואר כזה? ככה עובדים מאמצי שיווק גדולים שפורטים על הפחדים החשופים של הציבור. אחרי הכל, מי לא ישלם עוד כמה גרושים בשביל להשקיע בבריאות של המשפחה שלו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x