$
בלדד השוחי

איך להרכיב את נייר הטואלט?

לתלייה מלפנים יש חיסרון עצום, ואותו מכירים בעיקר הורים לילדים קטנים ובעלים של חיות מחמד שובבות

בלדד השוחי 08:5921.06.12

אחת ולתמיד, מהי הדרך היעילה וההגיונית ביותר לשים את גליל נייר הטואלט במתקן שלו? האם כך שהנייר ייצא מהכיוון האחורי (קרוב לקיר) או מהכיוון החיצוני שלו (קרוב לצרפת וקנדה)?

דוד

 

דוד היקר,

טוב לשמוע שיש עוד אנשים שדואגים לדברים החשובים באמת. יש כמה מתקני תלייה יקרים ומעוצבים שמאפשרים למנגב האנין לסובב את הגליל לאשר יחפוץ (כי במתקן רגיל כל כך קשה לשלוף את הגליל ולהפוך אותו ברגע האמת), אך מתקנים כאלה יאים לאנשים לא החלטיים.

 

והרי ברור, לפחות בשאלה המסוימת הזו, שיש תשובה ברורה וחד־משמעית. אלא שכרגיל בשאלות הרות גורל, התשובה הזו תלויה במה שאתה מנסה להשיג.

 

לפי הסקרים (כן, נעשו כמה כאלה, כולל סקר ענק מ־2001 שכלל כ־13 אלף נסקרים), רוב האנשים מעדיפים להתקין את גליל הנייר כך שהעודף משתלשל מקדימה, לכיוונו של המנגב. כך קל יותר לראות את הקצה, לתפוס אותו ולמשוך בו, וכך קטן הסיכוי שהיד המושכת תבוא במגע עם קיר חדר השירותים. אני לא בטוח שהקיר מפחיד מישהו, בהתחשב במקומות שאליהן היד הזו עוד אמורה להגיע, ובכל זאת, יש אנשים שעושים גם מזה עניין.

 

כשנייר הטואלט מגיע עם הדפסים עליזים, הם נמצאים בדרך כלל על הצד החיצוני שלו, ואז תלייה כזו - מהצד הקדמי - חושפת אותם. בבתי מלון רבים ברחבי העולם מגדילים המנקים לעשות ומקפלים את הקצה המשתלשל בקיפול משובב נפש, כדי להזכיר לאורח שהאסלה נקייה ובתולית ושיש מי שמטפל בו ואוהב אותו. גם המנהג הזה מחייב תלייה מהצד הקדמי.

 

כשנייר הטואלט מגיע עם הדפסים עליזים, הם נמצאים בדרך כלל על הצד החיצוני שלו, ואז תלייה כזו - מהצד הקדמי - חושפת אותם כשנייר הטואלט מגיע עם הדפסים עליזים, הם נמצאים בדרך כלל על הצד החיצוני שלו, ואז תלייה כזו - מהצד הקדמי - חושפת אותם צילום: שאטרסטוק

 

אך לצד כל היתרונות הקטנים האלה, לתלייה קדמית יש חיסרון אחד עצום, ואותו מכירים בעיקר אנשים שחולקים קורת גג עם ילדים קטנים או עם חיות מחמד שובבות. כשמישהו חובט בעוז על הגליל ומסובב אותו, הנייר נפרש ונאסף לערימה גדולה וחסרת תועלת על הרצפה. וזו בדיוק סוג הערימה שילד או חיה בעלת יוזמה יכולים לקרוע לגזרים, להרטיב באמצעים מפוקפקים ולהפוך לעיסה בלתי מלבבת.

 

תלייה שמותירה את סרח הנייר העודף להתנדנד מהצד האחורי חסינה לתעלולים כאלה. מכה פשוטה, מלמעלה למטה, כזו שחביבה כל כך על מחמלי נפשנו, רק תהדק את הנייר לגליל ותקשה על בן הבליעל לגרום נזק נוסף.

 

אז זה פסק הדין. אם יש לך מפלצות קטנות וחסרות מורא בבית: תלייה מאחור. אם נכנסים לשירותים שלך רק בני תרבות: תלייה מלפנים. ואם מתחשק לך אחרת, אז איך שמתחשק לך. רק אל תצפה ממני לנגב כשאני בא להתארח.

 

שאלות לבלדד השוחי: askbildad@calcalist.co.il

בטל שלח
    לכל התגובות
    x