שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בלדד השוחי

איך עוקפים בדיקת סמים?

והאם זה בכלל אפשרי? בלדד חוזר עם התשובות והשיטות

בלדד השוחי 10:3210.05.12

אתרע ביש מזלי ומצאתי עצמי נאלץ לתת דין וחשבון בבחינת בדיקות שתן למשטרת ישראל ומערכת המשפט. בתור אדם החובב עישון סמים קלים ברצוני לברר כיצד עובדת אותה בדיקת שתן והאם ניתן לעקפה.

דרייפוס כהן, כרכור

 

מר כהן היקר,

אני מניח שכשאתה אומר "סמים קלים" אתה מתכוון לתוצריו של צמח הקנביס, אבל רק כדי שתהיה בעניין: מבחינת החוק אין כזה דבר "סמים קלים". המינוח המקובל למריחואנה הוא: "סם מסוכן מסוג קנבוס".

 

החומר הפעיל בקנביס מתפרק בגוף בכזו מהירות שרוב בדיקות הסמים בכלל לא מנסות לגלות אותו, אבל חלק מתוצרי הפירוק שלו נספגים ברקמות השומניות ומופרשים משם לאט לאט דרך נוזלי הגוף. לכן אפשר לגלות אותם בדם, בשתן ובשיער.

 

בדיקת שיער דורשת מעבדה. בדיקת דם דורשת אחות מוסמכת. אך בדיקת שתן דורשת רק מישהו שישגיח עליך בזמן שאתה ממלא כוסית ויטבול בה מקלון קטן שמשנה את צבעו בנוכחות ריכוז מסוים של החומר המבוקש. אין פלא שהיא הפופולרית מכולן.

 

בדיקת סמים בדיקת סמים צילום: שאטרסטוק

 

בהתאם, יש שפע של ערכות לסיכולן של בדיקות שתן, ושפע של תרופות סבתא - יש אנשים ששותים חומץ, לוקחים ויטמינים ואפילו לוגמים את השתן של עצמם - אך רובן נטולות כל ביסוס מדעי. הדרך הבטוחה היחידה לעבור בדיקת שתן היא להפסיק לצרוך קנביס. לא לתמיד, רק כמה ימים לפני הבדיקה.

 

שמעת נכון, כמה ימים. הגוף שלך מנקה את רקמות השומן ביעילות כזו שאם אתה לא צורך קנביס על בסיס יומיומי, רוב הסיכויים הם שיספיקו לך שלושה או ארבעה ימים כדי לעבור בדיקה סטנדרטית. אם הרגלי הצריכה שלך רציניים יותר זה עלול לקחת שבוע.

 

יש יוצאים מן הכלל, כמובן. אם אתה שמן במיוחד, או שיש לך בעיות בחילוף החומרים בגוף, ייקח לך יותר זמן להתנקות. תוארו אפילו מקרים אחדים של בדיקות שהפלילו משתמשים אחרי חודש נקי, אבל זה נדיר מאד. נדיר בערך כמו המקרים שבהם הבדיקה מפלילה אנשים שלא צרכו קנביס מעולם.

 

מחקרים הראו שאתה יכול לעזור לגוף שלך אם תשתה הרבה מים קצת לפני הבדיקה (כדי לדלל אותה), אם תתעמל (כדי "לשרוף" את השומן המפליל) ואם תאכל הרבה סיבים תזונתיים (שישמרו יותר שומן במעיים ולא ייתנו לו לעבור לשתן). כמה מחקרים מצביעים על כך שחומר בשם פפאין, הנמצא באופן טבעי בפרי הפפאיה ובמרככי בשר תעשייתיים, עשוי לעזור לחלק מהנבדקים, אבל לחלקם הוא דווקא הפריע.

 

בעיקר חשוב לזכור שכל אחד מאיתנו שונה, ושהדרך היחידה לברר כמה זמן לוקח לך, באופן אישי, להתנקות, היא לבדוק. לו הייתי במקומך, הייתי רוכש כמה ערכות בדיקה בבית המרקחת (שמוכר אותן בעיקר להורים חטטנים) ומתחיל לעשות ניסויים. הכל לטובת המדע.

 

שאלות לבלדד השוחי: askbildad@calcalist.co.il

 שאלות לבלדד השוחי: askbildad@calcalist.co.il

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x