שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בלדד השוחי

למה יש שומן בשד? הרי גם "שטוחות" מניקות

והאם אפשר לדעת הקלדה עיוורת בלי ללמוד? בלדד משיב

בלדד השוחי 12:0322.09.11

למה יש שומן בשד? הרי גם "שטוחות" מניקות.

מעיין

 

מעיין היקרה,

אין ספק שהשומן שנמצא בשד לא עוזר במיוחד לעניין ההנקה. אבל תני לבלדד לגלות לך סוד גדול ונורא: החזה הנשי לא נועד רק כדי להזין תינוקות. מובן שזו תכליתו המקורית, אך מאז זרם הרבה דנ"א במאגר הגנים שלנו

והאבולוציה הגדילה את החזה הנשי והעצימה אותו מאד, הן בממדיו הפיזיים והן בחשיבותו הפסיכולוגית.

 

אף אחד לא יודע בדיוק איך זה קרה ולמה, אבל השד הפך לאחד מסממני המין החשובים ביותר. כמו הקול העמוק ושיער הגוף שזכרים מצמחים בהגיעם לבשלות מינית, וכמו שיער הערווה ובית השחי אצל שני המינים, הֵנֵץ הדדיים מסמן את הגבול שבין ילדה ובין אם פוטנציאלית, מישהי שיכולה להניק את צאצאיך.

 

וכך, לפחות באופן ממוצע, נתקע החצי המוצלח יותר של המין האנושי עם שדיים גדולים באופן בלתי סביר ששומרים על מרבית נפחם גם כשלא מחוברים אליהם עוללים. רווח נקי לחצי השני.

 

הזואולוג דזמונד מוריס, שנודע ביכולתו להציע הסברים מרתקים, גם אם מחוסרי ביסוס עובדתי, למגוון תופעות טבעיות, העלה את ההשערה שצורתו של החזה הנשי נועדה לחקות את צורת הישבן. אצל מינים שהולכים על ארבע, מזכיר לנו מוריס, הזכר בדרך כלל מטפס על הנקבה מאחור, והישבן הוא החלק שמושך את תשומת לבו.

 

האדם, לעומת זאת, הולך על שתיים, ויכול בקלות לקיים יחסי מין פנים אל פנים. יחסי מין כאלו פותחים פתח לרמה גבוהה יותר של תקשורת ושל היקשרות, ולכן מעלים את סיכויי השרידה של צאצאים אפשריים. ובכל זאת, הרי גם הזכר המתקדם ביותר צריך משהו להסתכל עליו. אז נתנו לו מין ישבן קטן וייצוגי בחזית, ואפילו ציידו אותו בפטמות רגישות, שיהיה אינטראקטיבי.

 

אליבא דמוריס, לבהות לבחורה בחזה בזמן שאתה מדבר איתה זה צעד משמעותי לכיוון להביט לה בעיניים, ושיפור עצום בהשוואה לאיך שזה היה קודם.

 

אני יודע הקלדה עיוורת בלי שלמדתי. איך זה? דוד רוס

 

דוד היקר,

האצבעות לומדות בעצמן, וזה קורה לכל מי שמבלה מספיק זמן בהקלדה. הקונץ האמיתי הוא להשתמש באצבעות הנכונות. באנגלית קוראים לזה Touchtyping, וזה יותר מהיר ואמין מסתם להקליד בלי להסתכל: האגודלים על הרווח, המורות על J ו־F (שמסומנים לרוב בפטמות קטנות) ושאר האצבעות לצדן. על כל מקש מקישים רק עם האצבע הקרובה אליו ביותר ובתוך כמה שבועות האצבעות לומדות בעצמן.

 

תיקון לטור הקודם: 7.5 ביליון שנות אור הן כ־70 סקסטיליון ק"מ ולא כפי שנכתב. תודה למגיב אמיר על ההערה

 

שאלות לבלדד השוחי: askbildad@calcalist.co.il

 שאלות לבלדד השוחי: askbildad@calcalist.co.il

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x