שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
9.6.11

מה יהיה על הקרן: "הפרשה של שטראוס-קאהן היא טרגדיה בכל מובן אפשרי"

הדי פרשת דומיניק שטראוס-קאהן, ראש קרן המטבע העולמית שנעצר בניו יורק בחשד שתקף מינית חדרנית בבית המלון שבו שהה, טרם הספיקו לשכוך

אורי פסובסקי 09:4609.06.11

הראיון עם ספנס מתקיים בשעה שהדי פרשת דומיניק שטראוס־קאהן, ראש קרן המטבע העולמית שנעצר בניו יורק בחשד שתקף מינית חדרנית בבית המלון שבו שהה, טרם הספיקו לשכוך. ספנס מספר שפגש בשטראוס־קאהן במסגרת עבודתו על הצמיחה הכלכלית במדינות המתפתחות. "הוא אדם מוכשר בצורה יוצאת דופן.

כך שהסיפור הזה הוא טרגדיה בכל מובן אפשרי - עבור הקורבנות, עבור קרן המטבע, עבורו ועבור משפחתו ועבור צרפת", אומר ספנס. "צריך לזכור עם זאת שקרן המטבע היא ארגון שיש לו חשיבות רבה ושדרת ניהול חזקה".

 

ומה לגבי הניסיון להצניח את שרת האוצר הצרפתית, כריסטין לגארד, כמחליפה הבלתי נמנעת של שטראוס־קאהן?

"אני חושב שחייבים לנהל תהליך מסודר של מציאת מחליף לשטראוס־קאהן, שבו יהיו שותפות כל מדינות הג'י־20. וצריך לשמור על ראש פתוח לגבי המועמדים. אני לא פוסל את לגארד, שהיא אדם מוכשר ביותר, ואם היא תיבחר בתהליך מסודר זאת תהיה תוצאה מצוינת. אבל אם היא תיבחר כי האירופים נשענים על תקדימים היסטוריים, ואמריקה מגבה אותם, בלי שיהיה תהליך מסודר, זה יהיה צעד גדול אחורה, ויעיב על היכולת לבנות את שיתוף הפעולה העולמי שאנחנו זקוקים לו. התהליך הוא המסר, וחייב להיות תהליך פתוח, שיבטיח את היכולת לתיאום כלכלי עולמי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x