$
28.4.11

לארי קינג: "עדיין מנסה לראיין את פידל קסטרו"

המראיין הוותיק פרש בסוף השנה שעברה מהנחיית תוכנית האירוח המרכזית של רשת CNN אחרי 25 שנה. "אני עוד אחזור גם לרדיו וגם לטלוויזיה" הוא מבטיח

לארי קינג

בן 77. פרש בסוף השנה שעברה מהנחיית תוכנית האירוח המרכזית של רשת CNN, "לארי קינג לייב", ופצח בקריירה חדשה כסטנדאפיסט וכדובר רשת הבייגלים "Brooklyn Water Bagel" וזכיין שלה בבוורלי הילס. נשוי שמונה פעמים, לשבע נשים, ואב לחמישה ילדים. מתגורר בלוס אנג'לס

 

1. לפני כמה חודשים פרשת מקריירה בת 25 שנה ב־CNN. קשה לך להיות מחוץ לעניינים?

"כאשר העולם סוער וגועש כמו האסון ביפן וכל מה שקורה היום בעולם הערבי, אין ספק שאני מתגעגע לטלוויזיה. מוזר לראות את כל זה מבחוץ. ראיינתי גם את קדאפי וגם את מובארק, ומעולם לא חשבתי שיקרה להם מה שקרה. הם היו כל כך חזקים ובטוחים בעצמם, והייתי בטוח שהם יישארו לנצח על כיסאם. אבל העולם משתנה. אפשר אולי לעצור מהפכה נקודתית, אבל ברגע שזה הופך להיות כל כך סוחף כמו שקורה היום בעולם הערבי, קשה יהיה למנהיגים לעצור את זה".

 

2. רק פרשת מהטלוויזיה וכבר מצאת עבודה חדשה ומפתיעה ברשת בייגלים. איך זה קרה?

"בעלי החברה פנו אליי משום שאני מברוקלין במקור, והיה להם טבעי לפנות למישהו שמזוהה עם השכונה. זו רשת בייגלים שהמיוחד בה הוא הטכניקה שבה הם מכינים את הבייגלים והעובדה שהם משתמשים רק במי ברז מניו יורק בתהליך. הם מביאים את המים מניו יורק לכל סניף של החברה בעולם. מי הברז בניו יורק הם הטובים בעולם. אף פעם לא אכלתי פיצה או בייגל טעימים כמו שיש בניו יורק, וזה מאוד קשור בטעם של המים. הם הציעו לי להיות דובר החברה, ובתמורה נתנו לי אחוזים ואת הזיכיון של החנות בבוורלי הילס. עכשיו אני מגיע לחנות שלי בכל בוקר, וזה תענוג גדול. יש לי שולחן שנקרא 'לארי'ס קורנר', שבו אני יושב עם חברים שלי, אנשים בגילי שאני מכיר עוד מברוקלין, ואנחנו שותים קפה, אוכלים בייגל ופותרים כל בעיה בעולם. כרגע אנחנו מנסים לפתור את בעיית אפגניסטן".

 

3. במקביל אתה גם מעלה הופעות סטנד־אפ ברחבי ארצות הברית. לזה אתה קורא יציאה לגמלאות?

"פרשתי מהתוכנית, אבל אני לא יכול לפרוש מעשייה. זו הופעת סטנד־אפ בסגנון ברודוויי, שבה אני מספר על החיים לפני ואחרי הטלוויזיה, כל מיני סיפורים מצחיקים מהחיים. יש לי עוד שבועיים הופעה בבוסטון, ובקרוב גם בלאס וגאס, וושינגטון וניו יורק. אני אוהב להצחיק אנשים ואני אוהב לספר סיפורים אז זה מסתדר. אני עוד אחזור גם לרדיו וגם לטלוויזיה. ממש עכשיו אני עומד לפני פרויקט גדול, אבל אני עדיין לא יכול לדבר עליו כי אני חתום על כל כך הרבה מסמכי סודיות, שאני פוחד אפילו להמשיך את המשפט. אבל באופן כללי הורדתי את קצב פעילותי. אני משתדל לא להופיע יותר מפעמיים בשבוע, כי אני רוצה להקדיש יותר זמן למשפחה וללכת לראות יותר משחקי בייסבול של הבן שלי".

 

קינג. "אני עוד אחזור" קינג. "אני עוד אחזור" צילום: בלומברג

 

4. מה דעתך על היחסים הקרירים בין הנשיא אובמה לראש הממשלה נתניהו?

"אני לא רוצה להתייחס לכך ספציפית, אז רק אומר שאני אוהב את נתניהו כחבר, אף שאני לא תמיד מסכים עם השקפותיו. אני מכיר אותו מאז שהוא היה שגריר ישראל באו"ם. ידעת שראיינתי כל ראש ממשלה ישראלי חוץ מדוד בן־גוריון? הכרתי שנים את יצחק רבין, וגם אותו אהבתי מאוד".

 

5. אחרי יותר מ־40 אלף ראיונות, מצאת את הדרך לקיים את הראיון המושלם?

"אני חושב שהצלחת התוכנית נבעה מכך שהמרואיינים שלי ידעו שלא אביך אותם. ראיינתי את כולם באמונה שלמה ואמיתית שבאותו רגע, הדברים שהם רוצים לספר לי הם הדבר הכי מעניין בעולם - וזה עבד. כשהמרואיינים מרגישים בנוח הם פשוט שוכחים שיש מולם מיקרופון, והם מדברים על הכל. בזכות זה היו לנו הרבה מאוד כותרות לאורך השנים. כשאנשים מרגישים איתך בנוח הם ילכו איתך רחוק. היום יש הרבה תוכניות שבהן המגיש חושב שהוא חשוב יותר מהמרואיין. אני אף פעם לא אמרתי 'אני' בתוכניות, תמיד המרואיין היה העיקר. "אם הייתי צריך לבחור את המרואיין הטוב ביותר שהיה לי הייתי בוחר בביל קלינטון. מכל האנשים שפגשתי הוא היה הכי יוצא דופן. כשהוא נכנס לחדר החדר משתנה. הוא פשוט אדם ממגנט".

 

6. את מי לא הצלחת לראיין?

"את פידל קסטרו, המנהיג הוותיק ביותר בדרום אמריקה, שלא הצלחתי לשכנע אותו להתראיין, אף שנסעתי להוואנה כדי לנסות. ואני עדיין ממשיך בניסיונות".

 

7. כך דמיינת את הפרישה שלך, קרוב לגיל 80?

"מעולם לא תיארתי לעצמי בכלל שכך ייראו חיי. אני צובט את עצמי בכל יום מחדש כדי לוודא שזה אמיתי. בסך הכל הייתי ילד יהודי מברוקלין שרצה להיות שדר רדיו, ואני חושב שאפילו אמא שלי לא האמינה שזה מה שייצא מהבן שלה. האמת - במיוחד היא לא האמינה".

 

"אני עוד אחזור גם לרדיו וגם לטלוויזיה. ממש עכשיו אני עומד לפני פרויקט גדול, אבל אני עדיין לא יכול לדבר עליו כי אני חתום על כל כך הרבה מסמכי סודיות, שאני פוחד אפילו להמשיך את המשפט"
בטל שלח
    לכל התגובות
    x