$
מה יש בפנים

מה יש בפנים: קלינקס לושן - מגבון למניעת אף אדום ומגורה

שמן מינרלי, חומר שמרכך ומלחלח את העור, ויטמין E ותמציות אלוורה למען מטפחת רכה ושומנית

גיא הדר 10:3510.03.11

שמן מינרלי

שמן חסר טעם וריח שמופק כתוצר לוואי של זיקוק נפט. בשל מחירו הנמוך משתמשים בו למגוון מטרות, כולל כתרופה משלשלת, כשומן בדברי מאכל וכמעניק ברק מלבב לדברי מתיקה. בהתאם, השמן הזה ידוע בשלל שמות שונים: "שמן תינוקות", "שמן תעשייתי", "שמן מכונות", "שמן מנוע", וכשהוא מגיע במצב צבירה צמיגי גם פשוט "וזלין" או "פראפין". הרבה אנשים נבהלים כשהם שומעים שכל הדברים האלה עשויים מנפט גולמי, אבל שווה לזכור שנפט עשוי, כנראה, משאריות של צמחים ובעלי חיים פרה־היסטוריים, ככה שמדובר בחומר אורגני למהדרין.

 

איזופרופיל פלמיטאט

עוד חומר שמרכך ומלחלח את העור, אלא שבמקום להכין אותו מנפט מכינים אותו משמן דקלים, שממנו מייצרים גם ביו־דיזל, תחליף צמחי לנפט שהולך ואוזל. ואולי זו הסיבה שהוא כאן. כולם אוהבים להשתמש ברכיבים צמחיים - בעיקר מסיבות של יחסי ציבור.

 

קלינקס לושן קלינקס לושן צילום: איה בן עזרי

 

טוקופריל אצטאט

נקרא גם אצטאט ויטמין E (ולא סתם "ויטמין E", כפי שהוא מופיע על האריזה). בתיאוריה, הוא יכול להתפרק ולהפוך לוויטמין E, אך טרם נקרתה לידי המדור הוכחה חדה לכך שזה באמת קורה בעור האנושי. ויטמין E מונע חמצון ויכול להגן על התאים מפני קרינת השמש, ובזה מסתכמת התועלת המוכחת שלו. חברות הקוסמטיקה, שמתעקשות לדחוף ויטמין E לכל מוצר שני, טוענות שהוא עוזר לשיקום עור פגוע, להחלקת קמטים ולמניעת צלקות. נכון להיום טענות כאלו הן בחזקת אופטימיות לא מבוססת. במקרה הטוב.

 

תמציות אלוורה

צמח אפריקאי (מוצאו מסודן כנראה) ממשפחת האלוי, שמכילה מאות מינים דומים, ומתוכם רק אחד זכה לשם "אלוי אמיתי", או בלטינית: "אלוי ורה". תמציות שמופקות ממרכז העלה הבשרני מכילות שפע חומרי תזונה וויטמינים, והשפעתן המיטיבה על נגעי עור שונים הוכחה מדעית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x