שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מיסוי

בלעדי ל"כלכליסט" - מסתמן: יעיש יעיד נגד ואנונו, תיק העלמות המס שלו יבוטל

אמרגנו של הזמר קובי פרץ, החשוד בהעלמות מס של 5 מיליון שקל, עשוי לחמוק מאימת הדין אם יעיד נגד דוד ואנונו בפרשת רשות המסים החדשה

הדר קנה ומארק שון 06:5724.02.11

יוחאי יעיש, אמרגנו של הזמר קובי פרץ, עשוי לקבל מהפרקליטות שלל נאה תמורת עדותו בפרשת רשות המסים החדשה: ל"כלכליסט" נודע כי אם יבחר להעיד נגד החשוד המרכזי דוד ואנונו, עשויה הפרקליטות שלא להעמידו לדין בתיק העלמות המס של פרץ. כתוצאה מכך, פרץ עצמו עשוי להישאר היחיד שמוגש

נגדו כתב אישום. עם זאת, על פי ההערכות, עלולה הוצאתו של יעיש מהתיק להקשות על ביסוס הרשעתו של פרץ.

 

ואנונו, ראש היחידה הארצית לחקירות מודיעין ברשות המסים, חשוד בקבלת שוחד מאנשי עסקים שונים תמורת סגירת התיקים נגדם. על פי עדותו במשטרה, במהלך 2009 שילם לוואנונו 300 אלף שקל כדי ש"יטפל" בסגירת תיקים נגדו. למרות זאת, במרץ 2010 הוא נחקר יחד עם פרץ בחשד להעלמת הכנסות בהיקף של כ־5 מיליון שקל.

 

לאחר חקירה של כמה חודשים, הועבר התיק לפרקליטות כדי שתבחן אם להגיש כתב אישום נגד השניים. ברשות המסים סברו כי התיק חזק מבחינה ראייתית ועשוי להוביל לכתב אישום.

 

בתוך כך, שופטת בית המשפט המחוזי בפתח תקווה מיכל ברנט דחתה אתמול את ערעורו של ואנונו על החלטת בית משפט השלום בראשון לציון להאריך את מעצרו עד ליום ראשון. השופטת הדגישה כי מדו"חות סודיים שבהם עיינה עולה כי מאז מעצרו "חלו התפתחויות משמעותיות בחקירה שלא מצאו את ביטוין בתחילת מעצרו".

 

פרקליטו של יעיש עו"ד עמית בר טוב הכחיש אתמול את הסדר הטיעון המסתמן בינו לבין הפרקליטות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x