$
קורות חיים
דרושים עובדים קטן

"יום אחד ראיתי מודעה ברחוב שבה נכתב: 'חייך עומדים להשתנות'"

חגית חכם, יועצת לקוחות מחיפה: "במשך 14 שנה לא עבדתי והתמקדתי בבניית המשפחה. כשהילדים גדלו, יצאתי לעולם הגדול"

הדס שפר 07:0716.02.11

מי את

חגית חכם (40), נשואה ואם לחמישה (בני 9–20), מתגוררת בשכונת הדר בחיפה זה 20 שנה.

 

פרנסה

"אני עובדת בחברת נטלי (מתן שירות רפואי) ועוסקת בייעוץ, במכירות ובהתקנת לחצני מצוקה. המשרה היא מ־9:00 עד 15:00, אבל אני תמיד נשארת אחרי גם כשזה על חשבוני. בעלי עובד במשרה תורנית בתוך המגזר".

 

משפחה תחילה

"לפני שהתחתנתי הלכתי למסלול לימודי סמינר להוראה, שזה די נורמטיבי במגזר. למדתי הוראה לגילאי בית ספר יסודי וחטיבה עם התמחות באנגלית. לאחר שנולדו הילדים הבנתי שאני נמצאת יותר בחוץ מאשר בבית וזה לא התאים לי. במשך 14 שנה לא עבדתי והתמקדתי בבניית המשפחה ובגידול הילדים".

 

הזדמנות אחרונה

"כשהילדים גדלו יצאתי לעולם הגדול. יום אחד ראיתי מודעה ברחוב שבה נכתב 'חייך עומדים להשתנות'. מדובר היה בסדנת הסבה של סטרייב (תוכנית ממשלתית לעידוד תעסוקה בשיתוף הג'וינט - ה"ש). הייתי בת 37 והסדנה היתה מיועדת לנשים עד גיל 40. הבנתי שלא תהיה לי הזדמנות נוספת. אני מודה לסדנה, שנתנה לי המון כלים, ולבורא עולם".

 

חכם. "המשרה היא מ-9:00 עד 15:00, אבל אני תמיד נשארת אחרי, גם כשזה על חשבוני" חכם. "המשרה היא מ-9:00 עד 15:00, אבל אני תמיד נשארת אחרי, גם כשזה על חשבוני" צילום: עמית שעל

 

חיזורים מקצועיים

"אחרי שסיימתי את הקורס התחלתי לעבוד במכירות בדפי זהב ולאחר מכן ב־HOT. לעבודה הראשונה הגעתי דרך חברת השמה ולשנייה דרך מודעה בעיתון. המנהלת שלי היום קלטה אותי כשעבדתי ב־HOT כי זה היה באותו הבניין, הכרנו והתיידדתי איתה. היא זיהתה בי כנראה פוטנציאל. אחרי חצי שנה של שכנועים התחלתי לעבוד אצלה".

 

דוגמה להתחשבות

"במקום העבודה יש כשרות בסיסית שנשמרת. אם זה לא בכשרות שאני צריכה - אני מוותרת ולא אוכלת. אני לא רוצה להיות נודניקית. הרבה פעמים הם משתדלים לקחת כשרות יותר טובה, כדי שגם אני אוכל להשתתף. לאחרונה היה אירוע של החברה והחברה דאגה להביא גם אוכל שהוא גלאט־כשר".

 

איפה תהיי בעוד עשר שנים

"אני רואה את עצמי או בעמדת ניהול - לאו דווקא בחברה הזו - או כעצמאית במקצוע שקשור לייעוץ והדרכה".

 

המסר שלך

"הייתי רוצה לבקש ממעסיקים שיפנו למגזר החרדי - כי יש בו את מה שהם מחפשים. מעצם היותנו אנו מאוד נאמנים, בעלי מוסר עבודה גבוה ורצון להצליח. אנחנו שואפים להיות הטובים ביותר. זה טבוע בנו, במגזר הזה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x