$
קורות חיים
דרושים עובדים קטן

"העבודה לא הפכה אותי לחצי דתי"

עמיחי גרינברג לומד בכולל עד 11:00 ואח"כ הולך לעבודה: "לאחי יש שמונה בנות והוא יושב ולומד. למרות זאת, האוברדראפט שלי יותר גדול משלו"

הדס שפר 08:3915.02.11

מי אתה: עמיחי גרינברג (37), נשוי לציפי ואב לשישה. דור שמיני בירושלים. עובד כמתווך נדל"ן.

 

מורשת אבות: "גדלתי סמוך לרוממה, בתוך השכונות החרדיות. אבי עשה צבא והיה פקיד ממשלתי בכיר במשך 15 שנה. כל החיים ראינו תורה ועבודה ביחד. הסביבה שבה גדלתי היא מעורבת, חלק רק לומדים וחלק גם עובדים. אף פעם לא היה לחץ לכאן או לכאן. אחרי החתונה למדתי בכולל שנה, ואחר כך, בגיל 22, התגייסתי לצבא והייתי מורה חייל".

 

אוהב את המקצוע: "אחרי שהשתחררתי למדתי שנה שיווק וניהול במסגרת חרדית ללימודי חוץ של הטכניון. לאחר מכן למדתי גם תיווך. אני מאוד אוהב את המקצוע, אבל יש בו עליות ומורדות".

 

עמיחי גרינברג עמיחי גרינברג צילום: אוראל כהן

 

סדר יום: "ב־11 השנים האחרונות אני לומד בכולל של אנשים שגם עובדים. אני מגיע ללימודים בבוקר, נשאר עד 11:00, ומשם ממשיך לעבודה. אשתי עוסקת במחשבים, היא מאוד חכמה. אני משתדל לעזור לה בבית".

 

אחים שהלכו ללמוד: "יש לי שמונה אחים, חלק רק לומדים וחלק גם עובדים. הלוואי שהייתי יכול לשבת ללמוד. זו גם המגמה: קודם כל תורה. זה גם מה שאני אומר לילדים שלי. גם כשאני נשאר בעסקים, אני כל הזמן פוזל לכיוון התורני. אני מנסה ללכת בין הטיפות. נכון שאנחנו רוצים להרוויח הרבה כסף, אבל אני משדר לבית את הכיוון התורני".

 

מקנא, אבל: "אני מקנא באחים שלי שיושבים ולומדים. עמוק בפנים אני מרגיש שזו המטרה שלנו, אבל אני לא פוסל את עצמי בגלל שאניעובד. אני עושה דברים טובים. היציאה לעבודה לא הפכה אותי לחצי דתי. לא ראיתי מקרים של חרם".

 

איך הם מסתדרים בלי לעבוד?  "יש לי אח שיש לו שמונה בנות והוא יושב ולומד. לפני שנתיים הוא למד הנדסת תוכנה, אבל בחר לחזור ללמוד תורה. אשתו עובדת וההורים עוזרים. למרות זאת, האוברדראפט שלי יותר גדול משלו. כשאתה מרגיל את עצמך לחיות בדרך מסוימת - ההוצאות שלך שונות".

 

יש מעיל, ויש מעיל: "לאמא שלי יש גמ"ח בגדים יד שנייה. שולחים אליה בגדים מכל העולם והיא מוכרת חולצה ב־2 שקלים ומכנסיים ב־3 שקלים. אם אשתי, למשל, קונה מעיל ב־600 שקל, אשתו של אחי קונה מעיל יפהפה מבריטניה ב־15 שקל".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x