$
קורות חיים

"חשבתי לצאת לעבודה, אך בסוף נשאבתי ללימודים"

דוידי דרעי, מנהל כולל ואחיינו של אריה דרעי: האופציה לצאת לעבוד תמיד מונחת על השולחן, אבל אנחנו מתפללים שלא נגיע לזה. יש כאלה שתפילתם לא נענית"

הדס שפר 09:2310.02.11
מי אתה: דוידי דרעי (29), נשוי (לנכדתו של הרב עובדיה יוסף) ואב לשלושה. אחיין של אריה דרעי.

 

פרנסה: לומד ומנהל כולל בירושלים. "לפני כמה חודשים עברנו לירושלים ופתחתי כולל עם אחי. הרב עובדיה יוסף אמר לי 'אל תשאף רק ללמוד, תשאף גם ללמד אחרים'. חשבתי על כל מיני אופציות,

בין היתר אם לצאת לעבודה, ובסוף נשאבתי ללימודים".

 

אברך בעיר הגדולה: "גדלתי בירושלים ובגיל 18 עברתי עם משפחתי לבאר שבע. אשתי היא תל אביבית במקור ויום אחרי החתונה עברנו לגור בשכונת אפקה בצפון תל אביב, בעקבות כולל שנפתח שם. לא ידעתי איך אנשים יגיבו כשהם יראו אברך, אבל לא נתקלתי ברגשי שנאה".

 

חשבון משפחתי: "אשתי עובדת בהנהלת חשבונות ומרוויחה 3,000 שקל, אני מקבל מהכולל 2,500 שקל (800 שקל מתוכם קצבה מהמדינה). יש לנו משכנתה של אלף שקל, וכל השאר הולך למזון ולבגדים. אם צריך, הולכים לגמ"ח השכונתי ולוקחים הלוואה בלי ריבית. אנחנו רואים בלימודים ערך לקיומה של מדינת ישראל. החילונים שפגשנו בתל אביב אמרו לנו: 'אתם תלמדו כדי שהמדינה תישאר בצביון יהודי, ואנחנו נדאג שתהיה דמוקרטית. כך נקבל מדינה יהודית דמוקרטית'".

 

איך מסתדרים ככה: "אנחנו יכולים להסתפק במה שאחרים יקראו לו מועט, אבל זה לא מועט. משתדלים להתאים הוצאות להכנסות, בניגוד לציבור הכללי שמתאים הכנסות להוצאות. אצלנו אין כמעט בעלי רכבים ואין בתים מפוארים. אנחנו קונים ברשתות מוזלות ובמבצעים ולא קונים מותגים. זה הכל עניין של הרגל, יש אחד שמרוויח 50 אלף שקל וזה לא יספיק לו ואחר שמרוויח 5,000 שקל ועוד נשאר לו כסף לחסוך. אנחנו בתור ילדים לא גדלנו על סוני פלייסטיישין או נסיעות ליורודיסני ולכן זה לא חסר לנו".

 

הבחירה להישאר ללמוד: "אלו הם חיים מאוד מאושרים עם המון סיפוק. יש לי חברים מוכשרים שהיו יכולים להרוויח עשרות אלפי שקלים אם היו הולכים לעבוד, אבל הם בחרו ללמוד דיינות ורבנות. כל מי שנשאר ללמוד זה מבחירה. אני לא מכיר שום הנחיה שלא לצאת לעבוד. זה אישי".

 

מחירי הדירות מעודדים תעסוקה: "יש היום יותר חרדים שעובדים ומתגייסים לצבא. זה צמח עכשיו כי פעם הצרכים היו שונים. פעם היית לוקח משכנתה נמוכה, אך היום מחירי הדירות קפצו וגם המשכנתאות. זו סיבה שדוחפת הרבה אנשים החוצה. האופציה לצאת לעבוד תמיד מונחת על השולחן, אבל אנחנו מתפללים שלא נגיע לזה. יש כאלה שתפילתם לא נענית".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x