$
מה יש בפנים

מה יש בפנים: שוקולית של עלית

תאוברומין למרירות, לציטין סויה למרקם, קצת אבקת קקאו והמון המון המון סוכר

גיא הדר 10:3103.02.11

לציטין סויה

חומר מתחלב, שזה חומר שיכול לערבב שמן ומים. לציטין נמצא בשלל מקומות, וזה שמוסיפים לאבקת הקקאו מזוקק משמן סויה. הלציטין דואג שכל המרכיבים יתערבבו יפה יפה, ומעניק למשקה מרקם שמן וחלקלק יותר.

 

אבקת קקאו

מפולי קקאו מייצרים חמאת קקאו, שהיא בעצם שמן קקאו, ואבקת קקאו (או "מוצקי קקאו") שהיא כל השאר. יש שתי דרכים להפריד בין השניים. הראשונה נקראת "תהליך ברומה" ובה תולים את העיסה בשק ונותנים לחמאה לטפטף דרכו החוצה. השנייה נקראת "עיבוד הולנדי" ובה מוסיפים לעיסה חומרים שמנטרלים חלק מהטעם המריר וחלק מהערך התזונתי. כמעט כל מוצרי השוקו והשוקולד לילדים מיוצרים בעיבוד הולנדי. אבקת קקאו מכילה חומרים נוגדי חמצון שנחשבו למונעי סרטן עד שמחקרים הראו שהם לא.

 

סוכר

אל תשכחו ואל תתבלבלו - מי שמוכר משקאות ממותקים באצטלה של בריאות פשוט משקר. המין האנושי התפתח בסביבה שבה לא היו הרבה מזונות עשירים בקלוריות, ולכן פיתחנו תאווה מיוחדת לדברי מתיקה. היום, כשתעשיית המזון מנצלת את התאווה הזו ומציפה אותנו בסוכרים מכל עבר, אנחנו צורכים כמויות שהגוף שלנו אינו מסוגל להתמודד איתן. עלית לא מציינת כמה סוכר יש בשוקולית, אבל אפשר לעשות הערכה בהתבסס על הערך הקלורי. ב־100 גרם סוכר יש 400 קלוריות. ב־100 גרם שוקולית יש 398.

 

תאוברומין

סם מעורר שמעניק למוצרי קקאו טעם מריר. התאוברומין הוא קרוב משפחה של קפאין, שנמצא אף הוא בקקאו. למרות שמו המבלבל, הוא לא מכיל ברום. "תאוברומה" הוא פשוט שמו של צמח הקקאו - מהשורשים היווניים "תאו", כלומר אל, ו"ברוסי", כלומר מזון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x