שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מוסף כלכליסט 27.1.11

"לא נושפע מגורמי אופוזיציה אינטרסנטיים"

משרד האוצר: "הסדר הפנסיה שמוצע לגמלאי מערכת הביטחון זהה לזה שנחתם בהסכם קיבוצי עם ההסתדרות ואושר על ידי הכנסת"

נעמה סיקולר 10:5227.01.11

ממשרד האוצר נמסר: "אנחנו דוחים את הטענות על פגיעה רטרואקטיבית בזכויות. הסדר הפנסיה שמוצע לגמלאי מערכת הביטחון זהה לזה שנחתם בהסכם קיבוצי עם ההסתדרות ואושר על ידי הכנסת. אין פה גם מצב של 'הפרד ומשול', אלא מצב של הבדלים בין האינטרסים של גמלאי ופעילי צה"ל והמשטרה לעומת אלו

של השירותים, שנהנים משכר וגמלה גבוהים מאלה של משרתי הקבע והשוטרים ומהסדרים מיטיבים אחרים. לפיכך, האינטרס הברור של גמלאי צה"ל, המשטרה והשב"ס הוא לעבור להצמדה למדד שבמסגרתה יקבלו פיצוי שחיקה ותובטח שמירת הערך העתידית של גמלתם. יתרה מזאת, מה שהובטח למשרד לביטחון הפנים הוא שיקבלו את מה שיסוכם עם צה"ל.

 

בנוגע לטענות נגד ההטבות שהוצעו לגמלאי צה"ל, בהסכם עם ההסתדרות נקבע שיועברו 400 שקלים בשנה על כל גמלאי לטובת רווחת הגמלאים. אנו הצענו הסדר דומה לגמלאי מערכת הביטחון. צה"ל וגופי הגמלאים מודעים לכך במסגרת המשא ומתן שנערך בהחלטת הממשלה. מוזר שגמלאי השירותים מלינים על כך שמתנהל משא ומתן".

 

תא"ל במיל' אפרים לביא מהנהלת ארגון גמלאי צה"ל "צוות" אמר ל"מוסף כלכליסט": "אני מכיר את טענות גמלאי המוסד והשב"כ והמחלוקת איתם מאוד לא נעימה לנו, אלא שאני חושב שאי אפשר להבטיח שלנצח הפנסיה תוצמד לעליות הריאליות של המחייה בישראל, והיתה הבנה שאם נמשיך להתעקש ולפעול בניגוד להחלטת ממשלה, לא נקבל כלום. עם זאת, חשוב להדגיש שגם ההסכמות שאליהן כבר הגענו עם האוצר אינן סוף פסוק כיוון שהממונה על התקציבים באוצר עדיין מתנגד להן, פתאום הודיעו לנו שאין כסף, והדבר יעלה בשבוע הבא לדיון אצל ראש הממשלה. כמו כן, אין לנו התנגדות לכך שפנסיית גמלאי השב"כ והמוסד לא תוצמד למדד, והפנסיה של גמלאי צה"ל כן".

 

על הטענות שהנהלת "צוות" פעלה בניגוד לאינטרסים של ג מלאים צעירים יותר אמר לביא: "ב'צוות' יש הנהלה ומועצה שנבחרים אחת לארבע שנים. נכון שיש בינינו גם כמה גמלאים מבוגרים, אבל אנחנו לא מחליטים לפי מה שטוב לנו אלא לפי מה שטוב ל־70% מהגמלאים שאנחנו מייצגים, בעלי הדרגות הנמוכות והשכר הנמוך. הערכנו שהסיכוי לשמור על ההצמדה לשכר הפעילים במערכת הביטחון אפסי. מי שרוצה להתנגד שיבושם לו".

 

ממשרד הביטחון נמסר: "משרד הביטחון תומך במאבקם של גמלאי מערכת הביטחון, ומשתף פעולה עם ארגון 'צוות' המייצג אותם. לשמחתנו הצלחנו להגיע להסדר ראוי עם הממונה על השכר באוצר, ואנו מצפים מכל הגורמים הקשורים בנושא שלא לפגוע ביישום הסיכום באמצעות אמירות בלתי אחראיות שבינן לבין המציאות אין דבר. המשרד לא יושפע מאמירות דמגוגיות ופופוליסטיות של גורמי אופוזיציה אינטרסנטים הפוגעים במאבקם הצודק של גמלאי מערכת הביטחון".

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "משרד האוצר מנהל משא ומתן עם זרועות הביטחון בנושאי שכר שונים, לרבות הצמדת הגמלאות. אם המשא ומתן לא יסתיים בהסכמה, יידרש ראש הממשלה לנושא".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x