שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
איך לעשות הכל

איך למכור את הדירה שלך?

אפו לחם, סלקו רהיטים, החליפו את השטקרים, ערכו את מבחן הרס"ר, והתפללו שהזקנה מלמעלה לא תרד בדיוק להאכיל את החתולים

איציק שאשו 09:5820.01.11

אפו לחם

האנשים שבאים לראות דירה צריכים להרגיש שהם מגיעים ל"בית" במלוא מובן המילה. ריח מגרה של עוגיות, לחם ביתי או עוגה שבדיוק נאפים בתנור יעזרו להפיץ את האווירה הביתית והנעימה הזאת. בבתים פרטיים משתלם אפילו להוציא 1,000 שקל ויותר על עץ פרי ממשתלה, שאפשר לנטוע בכניסה כדי לשדר טיפוח, היסטוריה ושורשיות.

 

אל תרצו למכור

כמו בדייטינג, גם בעסקים להיטות יתר מרתיעה. אל תבטיחו כבר בטלפון הנחה קטנה על המחיר הנקוב, אל תלחצו, וככל שהעסקה מתקדמת, התחילו לעטות ארשת של צער וחרטה על הבית הנפלא שאתם עומדים לאבד.

 

החליפו את השטקרים

גם אם דירתכם מתוחזקת היטב, עדיין צריך להודיע על זה. השקיעו כמה מאות שקלים בהחלפת כל המתגים והשקעים הישנים בגרסאות מודרניות ומתוחכמות ושדרגו את תאורת הסלון באיזה דימר איכותי. אגב תאורה, אפלוליות היא הדבר הכי גרוע במכירת דירה, לכן הציגו אותה תמיד מוארת ומאווררת.

 

איך למכור את הדירה? איך למכור את הדירה? צילום: אלעד גרשגורן

 

ערכו את "מבחן הרס"ר"

כמו בחיים, גם בדירה הפרטים השוליים משפיעים המון. תיבת דואר פרוצה, נורה שרופה בחדר המדרגות, סדקון בקיר ואפילו מחצלת מטונפת בכניסה עלולים להזיק מאוד. לכן, בקשו מחבר אמין להסתובב בדירה כמו רס"ר ממורמר ולהצביע על כל הדברים הקטנים שפספסתם. וטפלו בכולם. בעיקר בהכי קטנים.

 

סלקו רהיטים

רוכשים פוטנציאליים נוטים לדמיין את עצמם ואת רכושם בתוך החלל שהם שוקלים לקנות. עזרו להם. השאירו בסלון ובחדרים רק את המינימום הנדרש, וסלקו מתלים מגושמים, שולחנות, הדומים, כריות פוף וכל דבר שיוצר תחושת צפיפות.

 

הישארו מחוץ לחדרים קטנים

אחרי שווידאתם שהמטבח וחדרי האמבטיה והשירותים מצוחצחים כמו בתצוגה של איקאה, תנו לקונים להתרשם מהם לבד, בלי להידחק איתם פנימה לחלל הממילא צפוף. את המידע על הברזים והמגבות תוכלו לספק גם מהכניסה לחדר.

 

4 דברים שאתם לא רוצים שיקרו בזמן שאתם מראים את הדירה

1. שהפינצ'רית המעצבנת של זוג הסטלנים בדירה ממול תתחיל לנבוח כהרגלה בכל פעם שמישהו רק עובר ליד הדלת.

2. שהזקנה המטורללת מלמעלה תרד כהרגלה להאכיל 32 מחתולי השכונה ליד האינטרקום.

3. שהחבר שלכם שגר אצלכם כבר שבוע כי אשתו זרקה אותו מהבית, בדיוק יתעורר וייצא לצחצח שיניים כשרק טנגה ונעלי בית לגופו.

4. הפסקת חשמל. כי איכשהו לא יעזור לכם אם תכריזו ש"בדקתי, זה בכל הרחוב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x