$
מה יש בפנים

מה יש בפנים: מטרנה

תרכובת מזון לתינוקות על בסיס חלבי של מטרנה - ללא מגע שד אדם

גיא הדר 11:0130.12.10
מנגן

מתכת שמרכיבה חלק ניכר מהאנזימים בגוף ולכן, בכמויות זעירות, חיונית לחלוטין לקיומנו. תרכובת המזון חייבת לספק לתינוק את כל מה שהוא צריך כדי להתפתח: שומנים, חלבונים ופחמימות, וגם ויטמינים ומינרלים, כמו מנגן. לרוע המזל, בכמויות קצת יותר גדולות המנגן הופך לרעיל, וכמה מחקרים מקשרים את כמות המנגן הגדולה בתחליפי חלב (עד פי 80 בתרכובות מבוססות סויה) לליקויי למידה שמופיעים בגיל מאוחר יותר. בתרכובת מטרנה מוכנה להזנה, אחרי שמוסיפים את המים, יש רק בערך פי 15 יותר מנגן מאשר בחלב אם.

 

טריגליצרידים

את השומן מספקת תערובת שמנים שמכילה בעיקר טריגליצרידים. רוב האנשים רגילים לשמוע את השם הזה בהקשר לא נעים, משום שרמות גבוהות של טריגליצרידים בדם מקושרות לטרשת העורקים ולעוד כמה רעות חולות, אבל האמת היא שרוב השומנים בטבע, ובגוף, מורכבים מהם.

 

תרכובת מזון לתינוקות על בסיס חלבי של מטרנה תרכובת מזון לתינוקות על בסיס חלבי של מטרנה

 

אבקת חלב נוכרי

את החלבון מספק חלב פרה שיובש לאבקה כדי שיהיה נוח להוביל ולאחסן אותו. חלב נוכרי (או חלב עכו"ם - עובדי כוכבים ומזלות) הוא בסך הכל חלב שנחלב ללא השגחת יהודי. חז"ל אסרו עליו מחשש פן יערבב בו הגוי חלב בהמה לא כשרה, או שלא יטרח לכסות את דלי החליבה ונחש יטיל לתוכו ארס. מאוחר יותר הוסיפו גם את החשש "משום בנותיהם", שלא יידלק היהודי שבא לקנות חלב על בנותיו העסיסיות של הגוי. בימינו גדושי השיקסות והפיקוח הממשלתי נהוג להתיר את שתייתו.

 

סוכר חלב

הפחמימות הדרושות לתינוק מגיעות, כמו בחלב אם, מסוכר החלב ("לקטוז" בלעז). הגוף חייב לפרק לקטוז לשני סוכרים פשוטים יותר כדי לעכל אותו, והפירוק הזה הוא בדיוק מה שלא קורה אצל אנשים עם רגישות לחלב. התוצאות מרעישות, ריחניות ולפעמים גם כואבות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x