$
מה יש בפנים

מה יש בפנים: ג'ל לניקוי ידיים ללא מים של סנו

אלכוהול מפוגל מס' 40 , בֶּנְזַלקוֹנִיוּם כְלוֹרִיד, מים ותמצית ריחנית שאינה רעילה בפני עצמה אך מושכת פטריות שעלולות להפוך אותה לרעל עכברים

גיא הדר 10:5116.12.10

מים

מים מסוגלים למוסס מגוון עצום של חומרים. פעם כינו אותם "הממס האוניברסלי", ואין פלא שכל היצורים החיים זקוקים להם. הם פשוט הדרך הטובה ביותר להעביר חומרים ממקום למקום. לכן הם גם נוזל הניקוי הנפוץ והמוצלח ביותר בעולם: הם ממסים את הטינופת ושוטפים אותה למקום אחר. אבל ג'ל הניקוי לא נשטף לשום מקום. המים שבו אמנם ממסים את הלכלוך ועוזרים לך למרוח אותו בצורה שווה יותר, אבל אז הם מתאדים ומשאירים את הלכלוך מאחור - על כף היד שלך.

 

אלכוהול מפוגל מס' 40

אלכוהול הוא עוד ממס מצוין. כיוון שעל אלכוהול לשתייה מוטלים מסים מיוחדים, השימוש התעשייתי שלו נמצא תחת פיקוח הדוק במיוחד, פן יקום איזה יזם קטן ויגדיל ראש. כדי להסיר את הפיתוי ואת הוצאות הפיקוח, מפגלים את האלכוהול, כלומר מערבבים בו חומרים שהופכים אותו לרעיל או ללא טעים. אלכוהול מפוגל מס' 40 מכיל שמינית אחוז של טרט־בוטנול, שמשכר בערך פי אחד וחצי מאלכוהול, אבל לא טעים. רעילותו של הטרט־בוטנול נמוכה למדי, אך כשהוא מגיע בכמויות משמעותיות יותר הוא מגרה את העור.

 

בֶּנְזַלקוֹנִיוּם כְלוֹרִיד

המרכיב הפעיל בחומר הניקוי האגדי ליזול. רעיל ביותר ליצורים ימיים, פחות לבני אדם. כמו האלכוהול, גם הבנזלקוניום קוטל מיני מיקרובים. ג'ל ה"ניקוי" אולי לא מנקה, אבל הוא מחטא את הידיים, ובכך שם מקלות בגלגלים של האוטובוס שמסיע חיידקים לתוך הגוף שלנו.

 

ג'ל לניקוי ידיים ללא מים של סנו ג'ל לניקוי ידיים ללא מים של סנו צילום: פזית לרר

 

 

קוּמַרִין

תמצית ריחנית שאינה רעילה בפני עצמה, אך מושכת מיני פטריות שעלולות להפוך אותה לרעל עכברים. אל חשש, בתוך כל החומרים המחטאים אין לפטריות סיכוי. הקומרין מעניק לג'ל הניקוי את ניחוחו המעודן, כי אם לא יהיה בושם, איך נדע שזה נקי?

בטל שלח
    לכל התגובות
    x