$
מה יש בפנים

מה יש בפנים: קונדום דורקס Elite

חומר סיכה המוסיף לא רק לנוחות השימוש אלא תורם גם לעמידותו של הקונדום, גומי לטקס המסוגל להימתח לכ-800% מגודלו המקורי ועמילן תירס

שירות כלכליסט 10:4602.12.10
חומר סיכה

חומר הסיכה מוסיף לא רק לנוחות השימוש, הן מצד חובש הקונדום והן מהצד האחר, אלא גם ליעילותו ועמידותו של הקונדום. ללא חומר סיכה הגומי מתחכך בעצמו עד שהוא נקרע. עד לפני כעשור היו יצרני הקונדומים משתמשים בחומר סיכה בשם נונוקסינול-9, שהוא גם קוטל זרע, מתוך אמונה שהוא יגדיל את יעילות הקונדום. כשהתברר שהחומר הזה לא מוסיף כלום ושהוא מקצר את חיי הקונדום ומעלה את סיכויי המשתמשות בו ללקות בדלקות של דרכי השתן, עברו רוב היצרנים לחומרים מבוססי גליצרין.

 

גומי לטקס

לטקס הוא הנוזל החלבי שצמחים מפרישים כשפוצעים אותם. בתוכו מרחפים חלקיקי הגומי שעליהם מבוססת תעשיית הגומי העולמית. גומי לטקס הוא חומר אלסטי ביותר: קונדום לטקס מסוגל להימתח לכ־800% מגודלו המקורי לפני שהוא נקרע - אבל יש לו שני חסרונות מפורסמים. הוא גורם לאלרגיה אצל חלק קטן מהאנשים, והוא מאבד את גמישותו האגדית במגע עם חומרי סיכה מבוססי שמן כגון וזלין, שמן תינוקות, שמן עיסוי, שמן בישול, חמאה ומרגרינה. הגמישות היא זו שמונעת מהגומי להיקרע, אז זהירות עם החמאה.

 

עמילן תירס

ללטקס יש עוד חיסרון ענקי: כשמקפלים אותו הוא נדבק לעצמו. ומאחר שאף אחד לא רוצה להתעסק עם קונדום סורר ברגע הקריטי, מה גם שזה מגדיל את סיכוייו להיקרע, היצרנים מפזרים על הקונדום אבקה יבשה לפני שמקפלים אותו, כמו קמח על בצק. פעם היו משתמשים בעיקר בטלק, אך כיוון שהוא רעיל ונחשד כגורם לסרטן השחלות החליפו אותו היצרנים בעמילן תירס שבארץ מוכר יותר בתור "קורנפלור", אותה אבקה לבנה שמשמשת להסמכת רטבים ולהכנת מלבי. ושיהיה בתאבון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x