$
עידן גרינבאום

הביקורת על עיני: אני יודע איפה קנית בחג האחרון

למרבה המזל של העובדים בישראל - עופר עיני יותר רציני מהצדקנים שמנסים לפגוע בו

עידן גרינבאום 06:4926.10.10

שלושת הימים האחרונים לימדו אותנו לא מעט על אילן היוחסין של משפחת עיני מבאר שבע. אח אחד, עזרא, עובד כיועץ בחברת סלקום. בנו של האח השני, עומרי, עבד עד לאחרונה כעוזרו של המשנה למנכ"ל אי.די.בי תיירות. עופר, אבא של עומרי ואח של עזרא, עובד מכל המקומות בעולם דווקא בהסתדרות.

 

שורת הגילויים המרעישים הללו הובילה ללא מעט כותרות צדקניות עד גיחוך. הללו מחו על ניגוד העניינים שבו מצוי לכאורה יושב ראש ההסתדרות בבואו לטפל בסכסוך המתהווה במכתשים אגן בדרך למכירתה לידיים סיניות. אוי ואבוי לנו - יצא המרצע מן השק ונחשף פרצופו האמיתי של עיני!

 

עוד חדשות מרעישות לדיון האבסורדי

 

כדי לתרום לדיון האבסורדי עובדות חדשות, נספר שבחגים נצפתה משפחת עיני כשהיא עורכת קניות ברשת שופרסל, התעניינה בביטוח רכבה בחברת כלל ואולי אפילו היא מתגוררת בבניין שנבנה במלט מתוצרת נשר, כולם בשליטת נוחי דנקנר. אין מילים.

 

למזלנו, ובעיקר למזלם של עובדי מכתשים אגן, עיני והארגון שבראשו הוא עומד מתנהלים קצת יותר ברצינות ממי שמותחים עליהם ביקורת בימים האחרונים. למעשה, בהסתדרות יודעים היטב את מה שיודע כל מי שעוקב אחרי הנעשה בחברה בשנים האחרונות ומבינים שאין כרגע שום אלטרנטיבה אחרת מלבד מהלך התייעלות.

 

היחיד שיכול לספק את הסחורה

 

בהסתדרות אפילו מצביעים על המפעל ברמת חובב כמקור הבעיה, וזאת בניגוד למפעל באשדוד שמצבו טוב בהרבה. ולכן, השאלה הניצבת על השולחן היא איך מסייעים בצורה הטובה ביותר לעובדים המבוגרים יותר ללכת הביתה עם פיצוי ראוי ואיך שומרים שהמפעלים ימשיכו לספק ולו חלק ממקומות העבודה. בקיצור: שאלות כבדות משקל שמצריכות ליבון יסודי ולא שיח על משפחתו של עיני.

 

עובדי מכתשים יודעים כנראה יותר טוב מכולם שעיני הוא היחיד שיכול לספק להם את הסחורה, כפי שעשה במשברים קודמים במשק. לכן הם ביקשו ממנו להמשיך ולייצג אותם במשא ומתן. שריפת צמיגים, הפגנות סוערות ואמירות קשות אולי מצטלמות מצוין, אבל עוד לא הצילו ולו מקום עבודה אחד. למרבה המזל של העובדים בישראל - עופר עיני יותר רציני מהצדקנים שמנסים לפגוע בו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x