$
משה גורלי

עולם תחתון? עולם הפוך

בסיפור הזה התהפכו היוצרות - אנשי העסקים היו אלה שהכניסו לתמונה את אברג'יל

משה גורלי 10:5621.09.10

עולם תחתון? עולם הפוך. בפרשת רציו התהפכו היוצרות והשתבשה ההבחנה בין הטובים לרעים. אנשי העסקים היו אלה שהכניסו לתמונה את מאיר אברג'יל ו"יחזקאל". אברג'יל ברוב הגינותו אמר: לא תודה. אני מבין בפרוטקשן, בהימורים, בסמים. בענייני מניות תלכו למומחה.

 

שוקרון ו"יחזקאל"

היו אלה שבחרו את עו"ד אסף ברם. ברם טוען של זיהה את "מאיר" שזומן אף הוא לפגישה מטעם לנדאו. השותף של ברם, עו"ד גיל דחוח שמתמחה בפלילים לא היה במשרד באותו היום. הוא לבטח היה מזהה את מאיר.

 

לעבריינים ששידכו את אנשי העסקים לבורר מגיע קרדיט כפול: גם על העצה לפתור את המחלוקת בדרכים חוקיות, וגם על כך שהם עצמם התאדו ונעלמו מהסיפור. מהרגע שהותנע הליך הבוררות, הוא נוהל בידי עורכי דין. העבריינים שהעלו את הסיפור על הפסים החוקיים, הנכונים, יצאו מהתמונה. ועכשיו הם הוחזרו אליה. ובידי מי – בידי ה"טובים", אנשי העסקים ועורכי דינם. כשמניות רציו המריאו - נוצר לשוקרון ולפרקליטיו אינטרס ברור ומיידי לפסול את הבוררות שהוגבלה מלכתחילה ל־6 מיליון שקל. כשנה וחצי התקשקשו כולם על סעיפי הבוררות ופרטיה מבלי שה"נוכחות" של מאיר הפריעה לאיש. מאיר, אגב, עצור כבר חצי שנה, ממתין להסגרה לארה"ב.

 

ואכן, ככל שהמניות עלו, עלה שמו של מאיר בחקירות לנדאו בידי פרקליטי שוקרון. ועם הפרוטוקול הזה רצים עכשיו לבית המשפט לבטל את הבוררות. כמו בכלל התיאטרוני העתיק: אקדח שמופיע במערכה ראשונה - סופו לירות בסוף ההצגה. ובסיפור הזה (וכנראה לא רק בו) מאיר הוא האקדח.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x