שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שרון מועלם
צילום: תומס אולסון
ד"ר שרון מועלם מוסף עצמאות ד"ר מועלם הוא מומחה לביולוגיה אבולוציונית ומחבר רב-המכר "דווקא החלשים שורדים" לכל הטורים של ד"ר שרון מועלם מוסף עצמאות

מי צריך אורגזמה נשית?

מדענים יכולים להסביר בקלות דברים פונקציונליים כמו הפין והאורגזמה הגברית. בלי שניהם לא היינו מסוגלים להתרבות. אבל האורגזמה הנשית לא עונה לקריטריונים

שרון מועלם 11:4021.09.10

זיופים הם עניין נפוץ בתעשיית הביגוד, התרופות, האמנות ואפילו הסמים. אבל אני רוצה להפנות את תשומת לבכם דווקא לשני מקרי הקיצון החריגים בתחום: אחד בחדר השינה והשני במטבח. אני מדבר על אורגזמות וזעפרן, כמובן.

אבל לפני שנדבר על זיופים, צריך להגיד משהו על אורגזמות נשיות: גם בעידן הננו־טכנולוגיה והביואינפורמטיקה, האורגזמה הנשית נותרה בעיקר תעלומה.

 

אפילו מדענים אבולוציוניים, שנוטים להיות בטוחים מאוד בעצמם, לא מבינים מה מטרתם של זרמי ההנאה המבורכים האלה, שלא לדבר על מאיפה בדיוק הם מגיעים. מדענים יכולים להסביר בקלות יחסית דברים פונקציונליים כמו הפין והאורגזמה הגברית. בלי שניהם לא היינו מסוגלים להתרבות. אבל האורגזמה הנשית לא עונה לקריטריונים של חובה להישרדות. נשים יכולות להביא ילדים גם בלעדיה, ומגוון הסוגים שלה הפך את כל נושא הפונקציונליות למוטל בספק.

 

נשים יכולות לחוות אורגזמות מגירויים שגברים יכולים רק לחלום עליהם. יש אורגזמת שד, אורגזמת ברך, אורגזמת לידה, אורגזמת התעטשות, ואורגזמת "מחשבה". כן, יש דיווחים רבים מאוד על אורגזמות נשיות ללא שום גירוי פיזי. נראה שנשים יכולות אפילו לחשוב עד כדי אורגזמה, מה שמעניק משמעות וממד חדשים לרעיון שמין בשביל נשים הוא בעיקרו מצב תודעתי.

 

מין הוא מצב תודעתי מין הוא מצב תודעתי צילום: shutterstock

 

אבל יש עוד דבר חריג באורגזמות נשיות: הן ללא ספק אחד הזיופים הנפוצים בעולם. במחקרים בתחום מתברר שוב ושוב ששיעור גבוה להטריד מהנשים מזייפות אורגזמות לעתים קרובות מאוד. למעשה, טוענים החוקרים, זיוף אורגזמות הוא הרגל מושרש כל כך בקרב נשים עד שמעטים הגברים שמסוגלים בכלל להבחין מתי הם עומדים מול הדבר האמיתי.

 

ופה הזעפרן נכנס לסיפור.

 

הזעפרן, המופק מפרח בעל שם דומה, נחשב לתבלין היקר בעולם. מאז ומתמיד הוא היה קשה להשגה ולהפקה, ועד היום מחיר של גרם ממנו מגיע ל־5 דולרים.

 

במסעדות רבות, בעיקר כאלה המיועדות לתיירים, מבטיחים לסועדים מנה יקרה מתובלת בזעפרן, אך למעשה רק צובעים את המנה באמצעות אבקת מרק עוף או צבע מאכל.

 

אבל הזיוף זועק על הלשון לכל מי שזכה לטעום זעפרן טבעי. אוכל מתובל בזעפרן־ללא־זעפרן פשוט לא עשיר וטעים באותה מידה. נסו לאכול אורז זעפרן או מעדן גלידה הודי בשם "קולפי זעפרן" עם החומר המקורי ואז את הזיוף, ותרגישו מיד בהבדל.

 

נחזור לאורגזמות הנשיות. כשנשים נשאלו מדוע הן מזייפות, רבות מהן השיבו שהן לא רוצות לפגוע בבן הזוג שלהן או לאכזב אותו. נשים אחרות אמרו שזה עניין כלכלי, שהזמן שלוקח לבן הזוג להביא אותן לאורגזמה פשוט לא שווה את הטרחה.

 

וזה מחזיר אותי למעדן הקינוח ההודי. דרושות שעות להכנת קולפי זעפרן, ויש צורך בתשומת לב רבה ובערבוב בלתי פוסק. אם לא משגיחים עליו, הוא נשרף מהר ומתקבלת עיסה בלתי אכילה. אבל אם עושים את זה עם כל הלב, התוצאה היא מעדן ששווה את משקלו בזהב.

 

וזה גם מה שלטענת חוקרים מסוימים הוא המקור של האורגזמה הנשית. המגע הפיזי חשוב, אבל מה שחשוב יותר הוא המאמץ הכרוך בעינוג האשה. גבר שמתאמץ מעריך יותר את האשה שהוא מתאמץ בשבילה, ונשים שמתאמצים בשבילן לא יכולות, אפילו ברמה הבילוגית, לעמוד בפני קסמו של המתאמץ. יחסי מין מושקעים מזרימים בגופה של האשה הורמון בשם אוקסיטוצין, הקשור ישירות לחיזוק הקשר בין בני הזוג. יש שקוראים לו אפילו "הורמון האהבה". ואהבה חזקה מייצרת אורגזמות טובות יותר.

 

אחרי הכל, במה שקשור למין ולגלידת זעפרן, אם אין מאמץ אין תוצאות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x