$
עידן גרינבאום

מי יזכה בלוטו?

אין שום סיבה בעולם שהיו"ר הבא של מפעל הפיס לא יכהן בתפקיד בלי שכר ובלי צבא של מזכירות ועוזרים. זה אף מתבקש בגוף שכה מועד לפורענות

עידן גרינבאום 07:0604.08.10

כך בדיוק נראה חלומו הרטוב של פוליטיקאי. תואר נחשק למשך שבע שנים של יושב ראש ארגון גדול, ולצדו שלל כיבודים. הרשימה כוללת שכר ברוטו של 54 אלף שקל בחודש (הרבה יותר מראש הממשלה), רכב מפואר מליגת וולוו בתוספת נהג (כמובן), לשכה עם שתי מזכירות ולצדן עוזר אישי צמוד. וזה עוד

לא הסוף: יש גם חמש־שש נסיעות לחו"ל בשנה בעלות כוללת של כ־100 אלף דולר, הכל כמובן למען הגברת שיתוף הפעולה האסטרטגי. לכל הפינוקים הללו מצטרף חשבון הוצאות ושלל תוספות שונות ומשונות. כמו שאמרנו: חלום רטוב.

 

אחרי שהפוליטיקאי מתעורר מהחלום הוא מגלה שהמציאות טובה הרבה יותר. מכיוון שמעבר לכל הפינוקים האישיים מסתתר אוצר גדול של מיליארדי שקלים, שאת כולם צריך לחלק מדי שנה לראשי עיריות, למועצות מקומיות ולמגזרים שונים. והכל למען המטרה הנאצלת של קידום החברה והחינוך בישראל. כל זאת לפני שציינו את ההזדמנויות הרבות לגזירת סרטים ולתמונות מחמיאות במקומון.

 

אין פלא שהפוליטיקאים לוטשים עיניים

 

העולם המופלא הזה מחכה כאן, מעבר לפינה ממש, למי שיזכה להיות היו"ר הבא של מפעל הפיס. ומה הפלא שכל כך הרבה פוליטיקאים, שקצה נפשם מלהתחנף לחברי מרכז, לוטשים אליו עיניים. מבחינתם בהחלט מדובר בזכייה בלוטו, ואפילו בלי לקנות כרטיס. אלא שהדברים צריכים להיאמר כאן ועכשיו. מדובר בתפקיד מיותר ובזבזני שצריך לעבור מן העולם.

 

אין שום סיבה בעולם שהיו"ר הבא של מפעל הפיס לא יכהן בתפקיד בלי שכר ובלי צבא של מזכירות ועוזרים. גם אז הוא לא יהיה מתנדב מסכן, כי בכל זאת מקבלים גמול של כמה אלפי שקלים עבור כל ישיבת דירקטוריון. הכבוד יישאר, הכסף לחלוקה עדיין כאן, אבל החיסכון הכספי למפעל הפיס יהיה משמעותי.

 

כמה משמעותי? גורמים המעורים במספרים של מפעל הפיס מעריכים כי עלות יושב הראש וכל הצוות שסביבו מגיעה לכ־2.5 מיליון שקל בשנה. הקמת כיתה אחת עולה, על פי תחשיבי משרד החינוך, קצת פחות מ־600 אלף שקל. והנה לכם עוד ארבע כיתות בשנה. הרי במפעל הפיס כבר מיישמים את תוכנית החיסכון הזאת יותר משנתיים. מאז עזב היו"ר הקודם את תפקידו בנסיבות לא מחמיאות במיוחד הכיסא אינו מאויש. בחשבון פשוט נבנו כבר כעשר כיתות לימוד חדשות בזכות העזיבה הדרמטית של שמעון כצנלסון, ואם תרצו - הנה תרומתו האמיתית לחברה בישראל.

 

ראש הממשלה יחליט

 

מפעל הפיס, וגם את זה צריך לומר, הוא גוף מועד לפורענות. ככה זה כשיושבים על כל כך הרבה כסף ציבורי. דווקא משום כך היו"ר הבא צריך להיות שופט בדימוס או מישהו בליגה הזאת, שלא יקבל שכר אבל יוכל לפקוח עין בוחנת במיוחד על אופן ההתנהלות של המוסד עתיר הממון הזה ועל דרך חלוקת הכספים בו בלי לחשוב על הרווח הפוליטי שלו עצמו ועל החברים.

 

עכשיו נראה אם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שבאופן אישי מעורב במינוי היו"ר הבא, יאזור אומץ לקבל את ההחלטה הנכונה למדינה ולחברה, ולא את ההחלטה הנכונה לחברים מהמפלגה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x