$
עידן גרינבאום

אפריקה ישראל: המענקים ופשרם

נימוקים להענקת הבונוסים לבכירי אפריקה ניתנו בהרחבה. להלן פרשנות משלנו

עידן גרינבאום 07:2927.07.10

שני דירקטורים, חברת ייעוץ אמריקאית ופרופ' אחד מישראל חברו יחד כדי לנמק מדוע צריכה אפריקה ישראל לפנק את בכיריה במענקים דווקא עכשיו. והתוצאה, אין מה לומר, מרשימה - קוסמות מילולית של ממש. צריך לקרוא כדי להאמין. ומכיוון שהקורא הסביר יתקשה אולי להבין את השפה הגבוהה, הנה

הפרשנות שלנו.

 

1. "במהלך תקופה זו (של המשבר העסקי) פעלה ההנהלה באופן מאומץ למימוש נכסים... לצד ניהול הליכים מורכבים ואינטנסיביים לגיבושם ויישומם של הסדרי חוב חסרי תקדים בהיקפם"

אנחנו באפריקה רגילים לעבוד באיזי, בנחת. המשבר הזה הרג אותנו - מישהו מכם מעלה על דעתו כמה היה קשה לריב עם ורמוס ולהצליח בסופו של דבר לעשות למשקיעים תספורת של יותר מ־2 מיליארד שקל?

 

2. "לאור המשבר העסקי שבו היתה נתונה החברה בשנתיים האחרונות, לא חולקו מענקים או הטבות שכר מיוחדות לנושאי המשרד בגין שנת 2008 ושנת 2009"

היו לנו כמה חודשים קשים. הפסדנו, התכווצנו, איבדנו, חטפנו, עשינו תספורת. אבל זה היה ב־2008 וב־2009. עכשיו אנחנו כבר ב־2010 והכל מאחורינו. צריך לחזור לשגרה.

 

3. "בנסיבות של עבודה מאומצת, התגבש צורך חיוני במתן תגמול נוסף, מטעמי הגינות ולצורך מתן מענה לציפיותיהם הלגיטימיות של נושאי המשרה"

החבר'ה אצלנו פשוט רגילים לקבל בונוסים. מילא שנה אחת בלי, אבל שנתיים זה כבר באמת מוגזם. וחוץ מזה, נראה לכם שאפשר לגמור את החודש עם 150–200 אלף שקל? מדובר בצורך חיוני של ממש.

 

4. "ולשם הגדלת ההסתברות לשימורם בשורות החברה"

המנהלים של אפריקה, כידוע, הם סחורה מבוקשת בשוק, אנשים מצוינים עם רגשות עמוקים ביחס לחברה שהעסיקה אותם בנדיבות שנים ארוכות. וחוץ מזה, איפה עוד אפשר למצוא מנהלים שהשאירו את המצפון שלהם כל כך רחוק מאחור?

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x