שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מוסף 22.7.10

בבו קובו: סוחר הג'ינסים שנהפך לטייקון לונדוני

את עסקת חייו ביצע קובו ב־1994, כאשר רכש ב־5 מיליון ליש"ט את המתחם הלונדוני פושט הרגל קמדן מרקט, והפך אותו משכונת הומלסים לשוק של בוטיקים וחנויות מעצבים

אסף גלעד 10:3322.07.10

המיליארדר אליעזר (בבו) קובו נודע לאחרונה בעיקר בזכות אחזקותיו במרכז הקניות הבריטי קמדן מרקט וזוגיותו עם הדוגמנית מירי בוהדנה, אך הוא נחשב זה שנים לאחד מאנשי העסקים הישראלים הצבעוניים והדינמיים בעולם.

קובו התעשר בהונג קונג, שאליה הגיע ב־1974, כשהיה בן 23 ושנה לפני הולדת

בנו הבכור עודד. הוא הכיר שם את ריצ'רד קרינג, אז בעלי מותג האופנה !JUMP וכיום אחד האנשים העשירים בבריטניה, והקים איתו חברה לייצור ושיווק בגדים מהמזרח הרחוק.

 

ב־1979, כשכבר היה איש עסקים מוכר, הורשע בישראל באונס של נערה שאותה הסיע במכוניתו, וריצה מאסר בן שנה וחצי. בתום המאסר שב לעסקי האופנה, ובמקביל לפעילותו בהונג קונג הקים במיאמי חברת אופנה בשם ג'ינג'ר ולתקופה מסוימת היה שותף בחברת ג'ורדאש של האחים נקש, כיום מבעלי ארקיע ורשת מלונות אורכידאה. מאז עסקיו הלכו והתפשטו, וכללו עסקאות של נדל"ן מסחרי במיאמי וגם ניסיון כושל לחדור לשוק היהלומים בבלגיה.

 

את עסקת חייו ביצע ב־1994, כאשר רכש ב־5 מיליון ליש"ט את המתחם הלונדוני פושט הרגל קמדן מרקט, והפך אותו משכונת הומלסים לשוק של בוטיקים וחנויות מעצבים. לפי פרסומים, דמי השכירות של קמדן מרקט מניבים לקובו כ־8 מיליון ליש"ט בשנה (כ־50 מיליון שקל). קמדן מרקט חזר לפעול במאי 2009, אחרי כשנה וחצי שבהן שופץ בעקבות שריפה שפרצה בו. קובו, שמחזיק כיום 50% ממניות השוק, שותף גם בארבעה מרכזי קניות ובשלושה מגדלי מגורים שנבנו סביבו.

 

בספטמבר 2008 רכשה רשות ההשקעות הקטארית QIA 20% בחברת צ'לספילד, שבאמצעותה מחזיק קובו בשוק קמדן יחד עם שותפיו ריצ'רד קרינג ואליוט ברנרד. לפי ההערכות, קטאר שילמה 80 מיליון ליש"ט.

כיום קובו מחזיק נכסי נדל"ן בארצות הברית, בריטניה וישראל. הוא מיודד עם סוכן השחקנים הישראלי פיני זהבי, בעלי קבוצת הכדורגל צ'לסי רומן אברמוביץ' ושחקן הכדורגל יוסי בניון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x