$
מוסף 8.7.10

בארי נהרדעא - בית האליטות

בארי נהרדעא, בין ויצמן לאבן גבירול. מחיר ממוצע לדירה: 6.6 מיליון שקל

האליטה העסקית התל־אביבית - תעשיינים, יהלומנים, משפטנים, רואי חשבון, מנהלים - גרה זה שנים בריבוע הרחובות דוד המלך־ויצמן־ארלוזורוב־אבן גבירול בתל אביב.

 

פרויקט בארי נהרדעא פרויקט בארי נהרדעא צילום: עמית שעל

חלקם כבר התמקמו במגדלי דוד הוותיקים, אחרים העתיקו לאחרונה את מגוריהם אל פרויקט היוקרה השכונתי החדש, בארי נהרדעא // אחד הזוגות המעניינים בבניין הם דליה ויוסף פרשקר. היא אחותו של חיים כצמן, בעלי גזית גלוב, ובעיקר אחת ממייסדי ממר"ם וחברת הממד החדיש, שנמכרה ל־BMC האמריקאית תמורת 650 מיליון דולר. יוסף הוא פרופסור בטכניון, ולזוג גם בית ברחוב גלי תכלת בהרצליה פיתוח, הרחוב היקר בישראל // פרופסור נוסף הוא אלפרד טוביאס, כלכלן מהאוניברסיטה העברית // לצדו בבניין גר גם הפיזיקאי יוסף אמרי, חתן פרס ישראל וחבר האקדמיה האמריקאית למדעים.

 

גם לביוטק ייצוג נאה, בדמות סול משעל, יהודי סינגפורי ובעל השליטה בסייג'ן, שעוסקת ברפואה וביוטק ונסחרת בבורסה האוסטרלית. אחד הדירקטורים בחברה הוא השכן מריאן גורצקי, מראשוני תעשיית הביוטק המקומית ומשקיע בתחום // מגזר השכירים העשירים בבניין כולל את אברהם ביגר, יו"ר מכתשים אגן, וכן בנימין דוידאי, היום דירקטור ומנהל בחברות, בעבר המשנה למנכ"ל אל על, מנכ"ל קניאל ודירקטור בקבוצת דלק // דני גילרמן, השגריר לשעבר שנקרא להציל את קרן מרקסטון מעצמה, קנה גם הוא דירה, לפחות לפי הפרסומים.

 

בנקאים? דווח שגליה מאור וצדיק בינו רכשו דירות בפרויקט, אם כי אין כאלו הרשומות על שמם. בבניין מתגוררים הדר בינו־שמואלי, הבת של, שלה מניות בפיבי, בעלת השליטה בבנק הבינלאומי; מלי מרגלית ברון, דח"צ בבנק הפועלים ובעבר סמנכ"לית בכירה בדיסקונט; אסתר איינהורן, אלמנתו של מרדכי איינהורן, שהיה מנכ"ל משותף בבנק לאומי ובהמשך בכיר בעסקיו של אלפרד אקירוב; ושמעון וייס, היועץ המשפטי של מזרחי טפחות // עורכי דין? מיה ליקוורניק וצבי יהונתן // רואה חשבון ויועץ־על? גד סומך.

 

השקעות? צבי לובצקי, היו"ר ומבעלי בית ההשקעות אי.בי.אי // יוקרה? אלון פרוכטר, דור שלישי ליהלומנים, מחזיק בשלוש דירות, ולעמיתו דניאל קוס שתי דירות בקומה ה־21 // כדי לתכנן אותן, הם יכולים להיעזר בשכן הארכיטקט מרדכי אנגלמאיר // הכי רחוק מפידל: לאהרון ולינה קסטרו וכן לבת והחתן אתי וגבי רוטר יש לפי הפרסומים דירות בפרויקט // הכי רחוק מקסטרו: יסמין ראובני, בעלת חנות ורסאצ'ה בכיכר המדינה וזכיינית המותג בארץ.

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x