$
מוסף 1.7.10

סייפסקאי: "המוצר פועל, יש הסכמים"

לטענת החברה: "הטענות נגד קליין הן ניסיון מרושע לנהל מערכת לחצים פסולה עליו ועל סייפסקאי מצד גורם מסחרי שמסרב לעמוד בהתחייבויותיו"

עמיר קורץ 11:5401.07.10

סייפסקאי מסרה בתגובה: הטענות נגד קליין הן ניסיון מרושע לנהל מערכת לחצים פסולה עליו ועל סייפסקאי מצד גורם מסחרי שמסרב לעמוד בהתחייבויותיו. סייפסקאי הציגה ל"מוסף כלכליסט" מאות עמודי מסמכים, שמות ופרטי אנשי קשר ונענתה לכל שאלה בשקיפות. כך לא מתנהג מי שבכוונתו למעשי מרמה.

סייפסקאי עומדת על דעתה שאפשר להשלים שיחת טלפון באמצעות המערכת שלה, אפשר לייצר טלפון מוזל כפי שהציעה, יש בידה חוזים והזמנות בהיקף מיליוני יורו, יש לה הסכמים לתשתית ותמסורת בהיקף עשרות מיליוני יורו, ונציגיה פועלים במרץ להצגת הפיתרון ולשיווקו במקומות רבים בעולם.

 

העובדות הן: מר איזיקל חתם על חוזה השקעה בחברה אך מסרב לשלם את הסכום שעליו התחייב. בחוזה אין התחייבות לאספקת טלפונים, אלא להקמת מסגרת משותפת להפצת הטלפונים בטריטוריה מסוימת. מר איזיקל ביקש טלפונים ונאמר לו שיקבל אותם רק אחרי שימלא את התחייבויותיו הכספיות. אילו באמת היה מרגיש "מרומה" היה פונה לבוררות או מתלונן במשטרה. זה לא נעשה. יתרה מכך, לאיזיקל הוצע להפקיד את הכסף שהוא חייב בנאמנות אצל עורך דינו, והוא סירב. לאחרונה הוצע לו לקבל את הכסף חזרה – וגם לכך סירב.

 

בניגוד לאיזיקל, להמלי שמוזכר בכתבה אין טענה לסייפסקאי. תצהירו המעיד על כך הוגש למערכת.

 

סייפסקאי מציעה פתרון טכנולוגי חדש, פרי פיתוחה, שיוזיל באופן משמעותי את עלות השיחות הסלולריות לחו"ל, באמצעות כרטיס prepaid או סלולרי זול מתוצרת נוקיה. סייפסקאי עומדת על דעתה שהפתרון עובד ופועל בכ־50 מדינות בעולם. להערכתה הפתרון אינו טעון רישיון מהרשויות, אף שהאחריות לכך תהיה על המפעיל.

 

סייפסקאי עוסקת בחודשים האחרונים במרץ בהקמת מערכי שיווק והפצה והציגה את הפיתוח שלה בפני חברות רבות בארץ ובחו"ל. עם חלקן נחתמו עסקאות רכישה, ורק בהולנד (משם פועל מערך השיווק) נחתמו הסכמים להזמנות בסך 23.1 מיליון יורו. עם חלקן האחר יש הסכמות בע"פ ומתקיים ניסוח של חוזים, חלקן בוחנות אותו בחיוב וחלקן דחו אותו. מסמכים ועדויות לכך הוצגו למערכת. הטענה שהעסקאות האלה כולן אינן קיימות שקרית. סייפסקאי דורשת סודיות מלאה על הפיתוח שלה ולכן אין להתפלא שהעיתון לא מצליח לקבל אישור מבני שיחה. עם זאת, על סמך הדיווחים שבידה ושיחות שמקיימים עורכי דין ורואי חשבון מטעם החברה בחו"ל, החברה מעריכה שמרבית המשאים והמתנים יוכתרו בהצלחה. נציין שבכל ההצעות סייפסקאי אינה מבקשת תקבולים ישירים עבור הרעיון, אלא מציעה למעוניינים להפיץ את המוצרים, לתת ערבות או להפקיד את הכסף בנאמנות, לבחון את המוצר ורק לאחר בדיקה חיובית לממש את ההזמנה והתשלום.

 

לטענות האחרות: שלומי מור אינו עובד סייפסקאי ואינו מוסמך לדבר מטעמה. סייפסקאי לא טענה שיש לה הזמנות באפריקה, דובאי וכיו"ב מקומות אקזוטיים. עם מנטה ושיווק השקמה ועם חברות אחרות נערכו פגישות ונוהלו מגעים עם עורכי הדין. ההתרשמות של סייפסקאי היתה שהחברות מעוניינות בשיווק המוצר בכפוף לבדיקה הטכנית.

 

עו"ד דב אברמוביץ נפגש עם קליין אך הודיע שאינו יכול לטפל בנושא מסיבותיו. סייפסקאי לא טענה שהוא עובד בשירותה.

 

בין סייפסקאי ללייקה מובייל בבריטניה נחתמו מספר מסמכים לשיתוף פעולה במספר תחומים, לרבות רכישת שירותי תשתית והקמת מיזם משותף בישראל. להבטחת התשלום הופקדה בפועל ערבות של 12 מיליון יורו לזכות לייקה. עם פרי טלקום נחתם מזכר הבנות לרכישת 40% בחברה, בכפוף למספר תנאים ובהם בדיקת נאותות כמקובל. תוך כדי הבדיקה החליטה סייפסקאי לא לבצע את העסקה. בשום פרסום עדכני של החברה לא מופיעה פרי טלקום.

 

לסיכום, לסייפסקאי יש מוצר פועל, הסכמים חתומים עם חברות תשתית להפעלתו, והסכמים והבנות בשלבים שונים להפצת המוצר בחו"ל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x