$
מה יש בפנים

מה יש בפנים: רד בול - נתן לכמה אנשים כנפיים

הסם הנפוץ בעולם, ויטמינים שמועילים לחילוף החומרים, חומר שהופק לראשונה ממיץ המרה של שוורים וסוג של סוכר פירות

גדי גיא 10:5024.06.10

קפאין

הסם הנפוץ בעולם. בכמויות קטנות הוא משפר את הערנות ואת יכולת הריכוז, אך במינונים גבוהים הוא ממכר ועלול לגרום לבעיות בלב. בפחית רד בול יש כ־80 מ"ג קפאין, בערך כמו בכוס אספרסו אחת. כמה מקרי מוות שנקשרו בשנים האחרונות לרד בול נגרמו ממאמץ גופני זמן קצר לאחר שתיית כמות מופרזת, ובהם שחקן כדורסל אירי בן 18 שמת על המגרש לאחר ששתה שלוש פחיות, ובליינית שבדית בשנות ה־30 לחייה ששתתה כמות בלתי סבירה של רד בול וודקה ומתה על רחבת הריקודים.

 

ויטמינים מקבוצת B ואינוסיטול

ויטמינים שנחשבים מועילים לחילוף החומרים ולמערכת החיסונית. אינוסיטול, השייך לוויטמינים האלה, נחשב יעיל לטיפול בדיכאון. למעשה, הרכב המשקה דומה לתוספת הוויטמינים קומפלקס B שקונים בחנויות טבע, רק עם ה־מ־ו־ן סוכר, קרמל, קפאין ופחמן דו־חמצני

מה יש בפנים? רד בול מה יש בפנים? רד בול

 

טאורין

טאורין הוא חומר טבעי שחיוני לתפקודים רבים בגוף. שמו נגזר מהמילה היוונית טאורוס (שור), שכן הוא הופק לראשונה ממיץ המרה של שוורים, וייתכן שהוא שנתן לרד בול את שמו. תפקידו כאן הוא להצטרף לקפאין ולסוכר, ויחד איתם להוות מקור לאנרגיה מיידית. מחקרים שנערכו בסין גילו שלטאורין יש גם השפעה נוגדת חרדה על חיות מעבדה, ובמחקר אחר התגלה שטאורין חיוני לחיזוק השרירים הראשיים ולשיפור יכולת המאמץ בעכברים.

 

גלוקורונולקטון

החומר הזה כיכב במסע השמצה באינטרנט שתקף את רד בול בתחילת העשור. לפי השמועה, זהו סם שפותח כדי לייצר חיילי על עבור מלחמת וייטנאם. מובן שלא. גלוקורונולקטון הוא סוג של סוכר שמופיע באופן טבעי בפירות וירקות, ושכמות גדולה ממנו הוכנסה למשקה הזה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x