איך לעשות הכל

איך לקנות טבעת אירוסים

ראשית - לאחר שלקחתם מידות מראש, בקשו הנחה מהמוכר. אחר כך דלגו על המתווך, בחרו בצבע H או I והכי חשוב - דעו מה מייקר ומה מוזיל בקשו להציץ בתעודה של האבן שקניתם

איציק שאשו 10:1517.06.10

בקשו הנחה

 

חנות תכשיטים היא לרוב מקום יוקרתי, אבל בכל זאת כדאי לבקש הנחה. לרוב גם תקבלו, כי יהלומים הם מוצרים שכמעט לא עושים עליהם סקר שוק, והמוכרים יודעים זאת ותוקעים לפעמים מחירים שהם בעצמם יופתעו לקבל.

 

בחרו בצבע H או I

 

יהלומים מדורגים לפי משקלם בקראט (ביהלומית "קראט" הוא חמישית גרם), ניקיון, חיתוך וצבע. רוב האנשים מבחינים בעיקר בצבע. סקאלת צבעי היהלום מתחילה ב־D הצלול כטיפת גשם ומסתיימת ב־Z הצהבהב והחולני; יהלומים מדרגת M ומטה נחשבים ללא ראויים למכירה. אך לרוב האנשים יהלומים בצבע H או I שלוטשו כהלכה ייראו יפים כמעט כמו יהלומי D, וכמובן יעלו פחות.

 

לרוב האנשים יהלומים בצבע H או I שלוטשו כהלכה ייראו יפים כמעט כמו יהלומי D, וכמובן יעלו פחות. לרוב האנשים יהלומים בצבע H או I שלוטשו כהלכה ייראו יפים כמעט כמו יהלומי D, וכמובן יעלו פחות. צילום: shutterstock

 

קחו מידות מראש

 

בטבעות אירוסין שמשובצות בהמון אבנים קטנות, כל תיקון במידות הוא מסובך ויקר. לכן, יש מעט מקום לטעויות. תנו לתכשיטן את מידת האצבע המדויקת של העונדת.

 

דלגו על המתווך, וחסכו אלפים

 

כמו במוצרים אחרים, גם ביהלומים העלויות נחתכות כשקונים ישירות מהיצרן. הרבה מלטשות במתחם הבורסה ברמת גן מחזיקות חנות תכשיטים עם מבחר טבעות שעולות עד 50% פחות מאשר בחנות - ומדובר באלפי שקלים. רוב "חנויות המפעל" האלה גם ייענו בקלות לבקשות מיוחדות, היות והמלטשים יושבים ממש מעבר לדלת.

 

דעו על מי לסמוך

 

רוב היהלומים מגיעים עם תעודה מהמכון הגמולוגי שבחן אותם. אם אתם רוצה להיות בטוחים בפרטי האבן שקניתם, בקשו להציץ בתעודה שלה וחפשו בראשה את האותיות GIA ,EGL ,IGI או HRD, כולן שמות של מכונים נחשבים. בכמה אבנים ישנה על הדופן חריטה מיקרוסקופית של המספר הסידורי של האבן שמופיע בתעודה.

 

דעו מה מייקר ומה מוזיל

 

אבן מרובעת תמיד תהיה זולה מאבן עגולה באותו משקל, צבע וניקיון, וארבע אבנים של רבע קראט תמיד יהיו זולות מאבן אחת של 1 קראט.

 

שתי דרכים לגרום ליהלום שבטבעת להיראות גדול יותר

 

1. לשבץ אבנים קטנטנות (במשקל 3-2 נקודות) מסביב לאבן המרכזית, וכך ליצור אשליה של אבן גדולה יותר.

2. לבקש יהלומים "ממולאים" - אבנים שהוזרק להן חומר מיוחד שמחפה על פגמים פנימיים. האבנים הללו, שמכונות גם "מטופלות", הן גדולות יותר ויקרות פחות מיהלומים נקיים, ולעין בלתי מזוינת יפות בדיוק כמוהם.

 

ארבעה דברים שלא כדאי לעשות בבואך לקנות טבעת אירוסים

 

1. לנסות להסתכל על היהלום בעזרת ה"לופה". גם כי לא תצליח להתמקד, וגם כי תיראה כמו דביל תוך כדי.

2. לבקש לראות את התעודה של היהלום ואז לשאול איפה רואים כמה הוא קיבל בתושב"ע. זה לא באמת מצחיק.

3. לתת למוכרת "לספר לך על המיוחדים". זה רק יגרום לך להוציא יותר ממה שתכננת.

4. להתחיל עם המוכרת. בן אדם, אתה תכף מתחתן.

 

לחצו כאן לצפייה בקטלוג טבעות אירוסין 2016

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x