$
איכות סביבה

ארדן יגיש הצעה לביטול כפר הנופש בפלמחים בתיאום עם היועמ"ש

בלחץ השר להגנת הסביבה תוגש לממשלה הצעת החלטה בתיאום עם היועמ"ש ויינשטיין, לבטל את תוכנית כפר הנופש

רויטל חובל 18:1313.06.10
כעבור שנתיים של מאבק לביטול התוכנית להקמת כפר הנופש בחוף פלמחים ואחרי פרסום דו"ח נוקב מצד מבקר המדינה הקורא לבחון את התוכנית, תוגש ביום ראשון "הצעת מחליטים" על ידי השר להגנת הסביבה גלעד ארדן שקוראת לביטול התוכנית.

 

ההחלטה להגיש "הצעת מחליטים" באה בעקבות פגישה

שערך ארדן עם היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין, בה סוכם כי בתיאום עם היועמ"ש, תוגש על ידי המשרד להגנת הסביבה ההצעה לפיה תידרש הוועדה המחוזית לבחון מחדש את התוכנית להקמת כפר הנופש פלמחים ואת האפשרות לשנות את ייעוד השטח מנופש ותיירות לשטח ציבורי פתוח.

 

עד להחלטת הוועדה המחוזית, מינהל מקרקעי ישראל לא יאריך את תוקף חוזה הפיתוח עם היזם. הסיכום שהושג היום נתמך על ידי מבקר המדינה ומינהל מקרקעי ישראל - וארדן מעריך כי הוא צפוי לזכות לתמיכה רחבה בישיבת הממשלה.

 

בעקבות הדברים אמר ארדן: "אישור ההצעה בממשלה יהיה צעד היסטורי של העדפת טובת הציבור על פני טובת היזמים ובעלי ההון. רק החלטת ממשלה תאפשר סוף טוב לסיפור העגום של חוף פלמחים. רצועת החוף של ישראל נועדה לשרת את הציבור הרחב ולא ייתכן שרק בעלי ממון ייהנו ממשאב טבע ייחודי ומוגבל זה".

 

ממשרד המשפטים ביקשו להבהיר כי "כאשר הצעת ההחלטה תוגש ע"י השר ארדן לממשלה יעביר היועמ"ש את חוות דעתו בנושא לשרי הממשלה כמקובל".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x